پرواز مستقیم افغانستان به چین-سایت تجارت ایران و چین

آغاز پروازهای مستقیم افغانستان به چین

به گزارش سایت تجارت ایران و چین به نقل از خبرگزاری تسنیم، «وانگ یو» سفیر چین مقیم کابل در دیدار با «امیرخان متقی» وزیر خارجه هیئت حاکمه افغانستان اظهار داشت پکن روابط خود را با افغانستان به طور عادی حفظ کرده است و خواستار تقویت آن است.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت خارجه هیئت حاکمه افغانستان، وی افزود که از امروز (چهارشنبه 3 خرداد) پروازهای مستقیم میان افغانستان ‌و چین آغاز خواهد شد، کار ابتدایی پروژه معدن مس عینک تسریع خواهد یافت، صادرات افغانستان به چین، به‌ویژه انار افزایش خواهد یافت و در کنار بازسازی بیمارستان جمهوریت، پروژه «منازل ارزان‌قیمت» نیز افتتاح خواهد شد.

متقی ضمن استقبال از این اقدامات چین، آغاز پروازها بین دو کشور را فرصتی خوب برای تقویت بیشتر روابط خواند و خواهان ایجاد تسهیلات بیشتر در صدور ویزا گردید.

«غلام جیلانی وفا» معاون عملیاتی وزارت ترانسپورت و هوانوردی نیز صبح امروز در مراسم نخستین پرواز شرکت آریانا به ارومچی چین گفت این پرواز تاثیر مستقیمی بر رشد اقتصاد کشور دارد و در روابط سیاسی و بازرگانی میان دو کشور سودمند است.

جیلانی افزود وزارت ترانسپورت و هوانوردی تلاش‌ها را برای رفع مشکلات فنی جهت ایجاد سهولت‌های بیش‌تر و دهلیزهای هوایی برای شرکت‌های داخلی و بین‌المللی آغاز کرده است.

سفیر چین پیش از این نیز در دیدار با «سراج الدین حقانی» وزیر کشور هیئت حاکمه افغانستان گفته بود چین هیچگاه حامی سیاست‌های فشار و مداخله علیه افغانستان نیست و این سیاست‌ها را نیز تایید نمی‌کند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *