دعوتنامه عربستان و چین برای ایران/ توان پهپادی در یک رزمایش بررسی می‌شود

به گزارش سایت تجارت ایران و چین به نقل از اقتصادنیوز به نقل از فارس، «آناتولی سیدوروف» رئیس ستاد مشترک سازمان پیمان امنیت جمعی گفت کشورهای عضو این سازمان از نمایندگان کشورهای غیرعضوِ ایران، عربستان سعودی، چین و مغولستان به عنوان ناظر برای حضور در رزمایش «برادری رزمی-۲۰۲۳» که در بلاروس برگزار خواهد شد، دعوت کرده‌اند. وی افزود مانورهای آتی بر استفاده از پهپادها و مقابله با آن‌ها متمرکز خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری بلاروسی «بلتا»، مرحله آمادگی برای رزمایش تکمیل شده است. طبق این گزارش، به ابتکار بلاروس، سازمان پیمان امنیت جمعی رزمایشی را با هدف مقابله با تهدیدات بیولوژیکی در خاک بلاروس برگزار خواهد کرد.

بلاروس از اول تا ششم سپتامبر (۱۰ تا ۱۵ شهریور) میزبان رزمایش‌های عملیاتی-استراتژیک مشترک سازمان پیمان امنیت جمعی خواهد بود. بر اساس توافقات انجام شده، گردان‌های ملی جمهوری بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و تاجیکستان در این رزمایش شرکت خواهند کرد.

طبق اعلام وزارت دفاع بلاروس، هدف اصلی این رزمایش بهبود هماهنگی و انسجام ارگان‌های فرماندهی و کنترل در جریان آماده‌سازی و اجرای عملیات مشترک است. علاوه بر این، این رزمایش‌ها با هدف ارتقای مهارت و توانایی عملی فرماندهان در مدیریت واحدها و زیریگان‌های نظامی در حین رزم و عملیات ویژه برگزار می‌شود.

در مجموع بیش از ۲۵۰۰ پرسنل نظامی و بیش از ۵۰۰ قبضه سلاح، تجهیزات نظامی و ویژه برای این رزمایش در نظر گرفته شده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *