برگزاری کمیسیون مشترک کنسولی ایران و چین در آینده نزدیک

به گزارش سایت تجارت ایران و چین به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، محسن بختیار، سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین با “وو شی”، معاون کنسولی وزارت امور خارجه چین دیدار و گفتگو کرد.

سفیر ایران پس از این دیدار در صفحه شخصی خود در برنامه ایکس نوشت: ارتقاء سطح خدمات کنسولی، ارائه تسهیلات بیشتر در زمینه صدور ویزا در دوره پساکرونا و خدمات بانکی و همچنین برگزاری کمیسیون مشترک کنسولی بین وزارت خارجه‌های دو کشور در آینده نزدیک؛ از جمله مواردی بود که در دیدارم با خانم وو شی مدیرکل کنسولی وزارت خارجه چین مورد تاکید قرار گرفت.

پیشتر 29 مرداد ماه در گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه و مباحث بین امللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این گفتگوی تلفنی، ضمن تبریک به مناسبت انتصاب مجدد وانگ یی به عنوان وزیر امور خارجه چین، مناسبات دو کشور را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پیشرفت های خوب حاصل شده در راستای اجرای توافقات روسای جمهور دو کشور، پیشبرد برنامه جامع همکاری 25 ساله را در مسیر درست ارزیابی و مورد تاکید قرار داد.

وانگ یی نیز ضمن ارائه ارزیابی مثبت از مناسبات راهبردی دو کشور، در این گفتگو دیدگاه کشورش در خصوص نشست سران بریکس در آفریقای جنوبی و موضوعات مرتبط با گسترش اعضا را مورد اشاره قرار داد.

وی همچنین در خصوص ابتکار کمربنده راه نیز طرف ایرانی را یک عضو مهم در این ابتکار دانست و حضور جمهوری اسلامی ایران در نشست آتی کمربند راه را مهم خواند.

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *