مناطق آزاد، در راس هیئت اعزامی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در رویداد بین المللی CIFIT چین

به گزارش سایت تجارت ایران و چین به نقل از تجارت گردان به نقل از فرینا، بیست و سومین رویداد تجارت و سرمایه‌گذاری چین (سیفیت ۲۰۲۳) به‌عنوان تنها رویداد تشویق سرمایه‌گذاری کشور چین برای تسهیل سرمایه‌گذاری‌های مشترک در دیگر کشورها در روزهای ۸ الی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۲۳ میلادی (برابر با ۱۷ لغایت ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۲ هجری خورشیدی) در شهر شیامن کشور چین برگزار خواهد شد.

بنابر اعلام وزارت امور خارجه، در این رویداد که در سال گذشته در فضایی به وسعت ۱۲۰ هزارمتر مربع و با مشارکت ۹۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، بیش از ۸۰۰ هیأت تجاری و حدود ۴۰۰۰ شرکت در آن شرکت داشتند و قرارداد ۴۸۰ پروژه سرمایه‌گذاری به‌ارزش مجموعاً ۳۴۲ میلیارد یوان (معادل ۴۹٫۳ میلیارد دلار) به‌امضا رسید.
در این رویداد اقتصادی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و بسترهای موجود مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در غرفه C416 نمایشگاه شیامن، به سرمایه‌گذاران، صاحبان مشاغل و بازدیدکنندگان معرفی خواهد شد.

همچنین محصولات تولیدی مناطق آزاد در این رویداد اقتصادی به دنبال شناسایی بازار هدف در کوریدور مرکزی قاره کهن، کشور چین و کشورهای خاور دور است.

«نمایشگاه بین‌المللی سرمایه‌گذاری و تجارت چین» چهارمین رویداد بزرگ اقتصادی و دومین نمایشگاه خارجی در سال‌جاری است که مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران به ارائه ۸۵۰ بسته سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های صادرات محور خود خواهند پرداخت.

گفتنی است مذاکره با مقامات و سرمایه گذاران مناطق آزاد شانگهای و پکن، از دیگر برنامه های این سفر اقتصادی برای دبیر شورایعالی و مدیران عامل مناطق آزاد است و با حضور هیئت اعزامی از وزارتخانه ها و ارگان های دیگر، موضوعات توافق ۲۵ ساله ایران و چین نیز در این سفر پیگیری خواهد شد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *