تاکسی های پرنده خودران به پرواز درآمدند

شرکت «اتوفلایت»(AutoFlight) اولین پرواز بین‌شهری پرنده‌های عمودپرواز برقی خودران جهان را به انجام رساند.

به گزارش سایت تجارت ایران و چین، شرکت «اتوفلایت»(AutoFlight) که یک توسعه‌ دهنده پیشرو در صنعت هواپیماهای عمودپرواز برقی(eVTOL) است، با اولین پرواز خودران بین‌شهری تاکسی پرنده برقی خود، نقطه عطفی در حمل و نقل هوایی و نوین شهری رقم زد.

به نقل از آی‌ای، این پرواز نمایشی مسافت ۵۰ کیلومتری بین شرهای شنژن و ژوهای در چین را طی کرد و همانطور که گفته شد، تنها ۲۰ دقیقه طول کشید که کاهش قابل توجهی نسبت به سه ساعت رفت و آمد معمولی در حمل و نقل زمینی را نشان داد.

تاکسی پرنده پنج نفره شرکت اتوفلایت موسوم به پراسپریتی(Prosperity) نشان دهنده مهارت‌های فنی این شرکت است. این نمایش موفق بر قابلیت‌های این پرنده و حمایت فزاینده فرمانداران منطقه از توسعه پرنده‌های عمودپرواز برقی تأکید می‌کند.

گفتنی است که فرانک استیونسون(Frank Stephenson) طراح معروف که برای برندهایی مانند مینی، فیات، فراری، مک‌لارن و مازراتی کار کرده است، پراسپریتی را طراحی کرده است.

تیان یو(Tian Yu) بنیانگذار و مدیر عامل اتوفلایت از نمایش قابلیت‌های پراسپریتی در طول این پرواز نمایشی بین شهری ابراز هیجان کرد.

وی می‌گوید این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای همکاری با مقامات محلی و شرکایی از سراسر جهان است و هدف آن این است که گزینه‌های پرواز تاکسی‌های پرنده عمودپرواز برقی را برای شهرهای سراسر جهان ایمن، کارآمد، پایدار و مقرون به صرفه کند.

به گفته وی، دولت چین قصد دارد اصطلاحا «اقتصاد کم ارتفاع» را توسعه دهد و راهبرد آن این است که هزاران ایستگاه و صدها مسیر هوایی تاکسی‌های پرنده عمودپرواز برقی در سراسر منطقه خلیج بزرگ در جنوب چین از جمله مسیر بین شنژن و ژوهای احداث کند.

سناریوهای کاربردی در این موضوع شامل حمل و نقل مسافر، گردشگری، تدارکات و خدمات اضطراری است. در کوتاه مدت، برنامه‌هایی برای دستیابی به ۳۰۰ هزار پرواز در این منطقه در سال در حال تدوین است.

تاکسی‌های پرنده در آسمان دیده شدند!

فناوری تاکسی‌های پرنده عمودپرواز برقی پتانسیل تغییر حمل و نقل شهری را دارد و کاربردهایی را در رفت و آمد مسافران، گردشگری، تدارکات و خدمات اضطراری ارائه می‌دهد.

تاکسی‌های پرنده عمودپرواز برقی در مقایسه با بالگردها این مزیت را دارند که به زیرساخت‌های حداقلی برای برخاستن و فرود نیاز دارند و در عین حال قابلیت کروز پرسرعت هواپیماهای سنتی را ارائه می‌دهند.

این پرواز نمایشی همچنین توانایی اتوفلایت را در جهت‌یابی در فضای پیچیده و بسیار منظم هوایی و تضمین یکپارچگی ایمن در ساختارهای ترافیک هوایی موجود برجسته کرد.

این شرکت انتظار دارد طی حدود دو سال آتی مجوز حمل مسافر را برای پراسپریتی دریافت کند.

 

 

انتهای پیام/

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *