آواتار طراح ایرانی وارد بازار شد

اقتصادی – سایت تجارت ایران و چین: آواتار ۱۲، یکی از متفاوت‌ترین خودروهای چینی طی سال‌های اخیر است که به‌عنوان برندی نوپا با حمایت چانگان، هواویی و یک کمپانی دیگر فعالیت خود را آغاز کرده است. اما آواتار برای ما ایرانی‌ها یک جذابیت ویژه هم دارد؛ زیرا نادر فقیه‌زاده یکی از طراحان برجسته صنعت خودرو در این پروژه حضور داشته است.

اما جدیدترین خبر در رابطه با آواتار ۱۲ که حدود ۴۰ هزار دستگاه از آن (از نوامبر سال گذشته میلادی) تا کنون به فروش رسیده به مدل ۲۰۲۴ آن مربوط می‌شود؛ زیرا مسئولان آواتر قیمت مدل جدید را ۴۸۵۰ دلار (حدود ۲۹۹ میلیون تومان) نیز کاهش داده اند!

بدین ترتیب آواتار ۱۲ مدل ۲۰۲۴ از ۳۶۸۰۰ تا ۵۲۵۰۰ دلار در ۴ تریم قیمت می‌خورد.

ترتیب تریم‌ها:

اینتلیجنت ۷۰۰ محور عقب ۳۶۸۰۰ دلار

لاکژری ۷۰۰ محور عقب ۳۸۶۰۰ دلار

پرفورمنس ۶۵۰ تمام چرخ محرک ۴۴۱۵۰ دلار

جی تی ۶۵۰ تمام چرخ محرک ۵۲۴۵۰ دلار

برند آواتار سال ۲۰۱۸ از ائتلاف چانگان و نیو شکل گرفت، اما در ادامه نیو کنار کشید و CATL تولیدکننده بزرگ باتری جایگزین آن شد تا ۱۷ درصد سهام آواتر را تصاحب کند. چانگان ۴۰ درصد سهام را در اختیار دارد و باقی آن نیز در اختیار سهام داران کوچک‌تر است. در این میان، هواوی تامین کننده اصلی قطعات فناورانه خودروهای آواتار است و به همین دلیل به عنوان یکی از شرکای اصلی آواتر همواره مطرح بوده است.

در پروفایل دماغه آواتر ۱۲ از ۱۰۵۰۰ ال ئی دی نورانی استفاده شده است. آواتر ۱۲ شیشه عقب ندارد و این سبک طراحی فضای بیشتری را در اختیار صندوق قرار داده است. دید عقب خودرو آواتر ۱۲ توسط دوربین‌های باکیفیت اچ دی و آینه دیجیتال تامین می‌شود.

آواتار ۱۲ مدل ۲۰۲۴ از منظر ابعاد برابر با ۵۰۲۰ میلیمتر در طول، ۱۹۹۹ میلیمتر در عرض و ۱۴۶۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۳۰۲۰ میلیمتر است. تریم‌های دو موتوره آواتار به سیستم درایو وان هواوی مجهز هستند که موتور محو جلو ۲۶۵ اسب بخار و موتور محور عقب ۳۱۳ اسب بخار خروجی دارد.

تریم‌های تک موتور نیز ۳۱۳ اسب بخار خروجی دارند.

باتری‌های CATL امکان پیمایش ۶۵۰ تا ۷۰۰ کیلومتر را برای تریم‌های مختلف آواتار ۱۲ فراهم می‌کنند.

باتری ۹۴.۵ کیلووات ساعت ترنری نیکل منگنز کبالت تنها گزینه در بخش باتری است.

سیستم تعلیق بادی تطبیقی، مجموعه‌ای از پیشرفته‌ترین سنسورها و دستیارهای رانندگی در آواتار ۱۲ حضور دارند تا تجربه‌ای متفاوت را ایجاد کنند.

در کابین از سیستم عامل هوشمند هارمونی هواوی استفاده شده است. پوشش چرم ناپا برای قسمت‌های مختلف استفاده شده است. صندلی‌های گراویتی زرو برای ردیف جلو مجهز به تنظیم الکتریکی و همچنین تنظیم دمای هوشمند و ماساژ از دیگر جذابیت‌های کار است.

نمایشگر دیجیتال ۱۵.۶ اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی، سیستم صوتی با ۲۷ اسپیکر، نورپردازی ۶۴ رنگ و… را هم درنظر داشته باشید.

آواتار ۱۲

خودرو چینی با طراحی یک ایرانی به بازار آمد + عکس

خودرو چینی با طراحی یک ایرانی به بازار آمد + عکس

خودرو چینی با طراحی یک ایرانی به بازار آمد + عکس

باتری کف خودرو جانمایی شده و با شاسی تقویت شده و همچنین پوشش مخصوص محافظت می‌شود. این ساختار تضمین می‌کند تا در تصادف‌های شدید، بسته باتری آتش نگیرد.

خودرو چینی با طراحی یک ایرانی به بازار آمد + عکس

 

 

منبع:اقتصاد آنلاین

انتهای پیام/

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *