بی وای دی “سیل” در بین بهتری های سال 2024

اقتصادی- سایت تجارت ایران و چین: انتخاب بهترین ماشین سال، ۲۰ سال است که برگزار می‌شود. حضور پررنگ ماشین‌های الکتریکی در بین نامزدهای دریافت جایزه و رسیدن ماشین‌های چینی به مرحله پایانی و کسب مقام سوم توسط بی وای دی مدل سیل از نکات قابل توجه رقابت امسال بود.

امسال داوران از ۳۱ کشور جهان در چند مرحله بیش از ۱۴۰ ماشین جدید را بررسی کردند و در نهایت سه ماشین برتر را انتخاب کردند و نتایج آن در حاشیه نمایشگاه خودرو نیویورک اعلام شد.

برای حضور در این رقابت باید حداقل ۱۰ هزار دستگاه تولید شده باشد و این ماشین در دو بازار اصلی خودرو در دو قاره فروخته شود.

در این ری‌گیری سالانه برای انتخاب ماشین سال ۲۰۲۴ کیا EV9 به عنوان بهترین ماشین انتخاب شد. در بخش بهترین ماشین الکتریکی هم کیاEV9 با کسب امتیاز بیشتر از ولوو EX30 و بی‌ام‌و i5 اول شد. در این بخش مرسدس بنز EQE شاسی بلند و فولکس واگن ID.7 هم به فینال رسیده بودند.

پس از شاسی بلند الکتریکی کیا، ولوو EX30 و بی وای دی سیل (seal)دوم و سوم شدند. ولوو EX30 با اینکه در بخش بهترین ماشین و بهترین ماشین الکتریکی ناکام بود اما توانست با شکست بی وای دی دلفین و لکسوز LBX جایزه بهترین ماشین شهری را ببرد.

فورد رونکو، هیوندا کونا، هیوندا سانتافه، مزدا CX90، سوبارو کراس ترک، تویوتا پریوس و فولکس واگن ID.7 هم برای کسب عنوان بهترین ماشین سال رقابت کردند.

در بخش بهترین طراحی، تویوتا پریوس، فراری پروسانگوئه و فورد برونکو به مرحله نهایی رسیده بودند و در نهایت تویوتا بیشترین امتیاز را از داوران گرفت. چاد دویچ از مدیران تویوتا در آمریکای شمالی هنگام دریافت جایزه به شوخی گفت: احتمالاً این تنها باری است که تویوتا پریوس با فراری در مسابقه‌ای شرکت می‌کنند و برنده می‌شود.

در بخش بهترین ماشین اسپرت، هیوندا آیونیک N5 با برتری بر فراری پروسانگوئه، پورشه کاین و دو مدل بی‌ام‌و شگفتی ساز شد و عنوان بهترین ماشین اسپرت سال را از آن خود کرد .بعد از هیوندای، بی‌ام‌و M2 و بی‌ام‌و XM دوم و سوم شدند.

در بهترین ماشین لوکس سه مدل مرسدس بنز و دو ماشین از لکسوس و بی‌ام‌و به فینال رسیده بودند که در نهایت بی‌ام‌و سری 5 بیشترین امتیاز را کسب کرد و برنده شد. بعد از بی‌ام‌و، مرسدس بنز کلاس E دوم و مرسس بنز کلاس EQE شاسی بلند، سوم شدند.

این سومین سال پیاپی است که محصولات خودروسازان کره‌ای به عنوان بهترین ماشین سال انتخاب می‌شوند. هیوندای در سال ۲۰۲۳ با مدل آیونیک 6 و در سال ۲۰۲۲ با مدل آیونیک ۵ این جایزه را برد.

 

منبع: بی بی سی

انتهای پیام/

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *