جزئیات هشتمین نمایشگاه چین – اوراسیا ۲۰۲۴

اقتصادی – سایت تجارت ایران و چین: اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین برای هشتمین نمایشگاه چین – اوراسیا ۲۰۲۴ فراخوان داد.
به گزارش سایت تجارت ایران و چین، اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین در این فراخوان اعلام کرده که در نظر دارد پاویون تجاری ایران را در «نمایشگاه چین اوراسیا ۲۰۲۴ واقع در شهر ارومچی چین از ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ( ۳۰ ژوئن) برگزار کرده و تعداد محدودی غرفه در اختیار اعضاء اتاق بازرگانی قرار دهد.
این نمایشگاه در زمینه های تجهیزات هوشمند، صنایع فرهنگی و گردشگری فناوری، دیجیتال، انرژی، محصولات کشاورزی، مواد غذایی، منسوجات و پوشاک برگزار می شود.
همچنین در این فراخوان آمده که علاقمندان می توانند مدارک ثبت نام خود را حداکثر تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ارسال کنند.
دوره قبلی این نمایشگاه با حضور ۳۶۰۰ شرکت از بیش از ۳۲ کشور منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برگزار شده بود و بر اساس اعلام سخنگوی وزارت خارجه چین در آن دوره ۴۸۸ طرح به ارزش ۱۶۸ میلیارد دلار امضا شده بود که یک رکورد محسوب می‌شد.
در سال‌های اخیر به دلیل افزایش رکود اقتصادی در بازارهای جهانی بسیاری از کشورها به دنبال بازارهای جدید برای عرضه محصولات خود می گردند. از آنجایی که ایران نیز در سال‌های اخیر با تحریم‌های غرب مواجه شده تمرکز خود را روی توسعه همکاری با کشورهای منطقه قرار داده است.
مصطفی طاهری کارشناس حوزه چین در گفتگو با کاماپرس با تاکید بر این موضوع که برگزار پاویون بین المللی در نمایشگاه‌های چین منجر به توسعه همکاری دوجانبه و چندجانبه بین کشورها شده است، گفت: در حال حاضر شرکت‌های ایرانی نسبت به قوانین و مقررات خیلی از کشورها آشنایی ندارند. به همین دلیل می‌توانند در پاویون بین‌المللی نمایشگاه‌های چین با شرکت‌های خارجی از سراسر دنیا مذاکره‌ کنند.
او با تاکید بر اینکه بسیاری از شرکت‌های چینی نسبت به محصولات تولیدی ایران شناخت ندارند، افزود: به همین دلیل عرضه محصولات ایرانی در این نمایشگاه‌ها کمک می‌کند تا چینی‌ها نسبت به محصولات ایرانی شناخت بیشتری پیدا کنند. بنابراین باید از این فرصت‌ها استفاده کرد تا توسعه بازار برای شرکتهای ایرانی اتفاق بیفتد.
در حال حاضر ایران به عضویت سازمان اوراسیا درآمد است. به همین دلیل تقویت همکاری با کشورهای عضو این سازمان را در دستور کار قرار داده است. چین به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای عضو سازمان اوراسیا نقش مهمی در ورود به بازار کشورهای عضو دارد، زیرا همه اعضای این سازمان در نمایشگاه‌های چین حضور پیدا می کنند تا بتوانند کالای مورد نیاز خود را تامین کنند.

 

انتهای پیام/

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *