شرکت هوآوی تا سال 2025 خودروی بدون راننده می سازد؟

شرکت چند ملیتی هوآوی که در زمینه های ارتباطات و کامپیوتر به مشتریان خود خدمات ارائه می دهد، به دنبال فشارهایی که از تحریم آمریکا بر تلفن های هوشمند به آن وارد شده است، تصمیم دارد تا سال 2025 خودروی بدون راننده خود را وارد بازار کند. هرچند که بیشترین تمرکز این شرکت بر ساخت و طراحی تلفن های هوشمند بوده، اما اینبار بنا به شرایطی که بوجود آمده است قصد دارد در صنعت خودروسازی تغییری ایجاد کند.

به گزارش ایران چین ترید، به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت فناوری هواوی چین قصد دارد تا 2025 فناوری خودروهای بدون راننده خود را توسعه دهد. این تصمیم در شرایطی گرفته شده که بزرگترین شرکت تجهیزات مخابراتی دنیا قصد دارد کسب و کار خود را در مقابله با تحریم‌های آمریکا متنوع کند.

وانگ یون، یکی از مقامات ارشد بخش خودروهای هوشمند شرکت هواوی در یک کنفرانس صنعتی گفت:«هدف گروه ما دست‌یابی به خودروهای مسافربری بدون راننده در 2025 است».

بیشتر بخوانید: هوآوی با سیستم عامل هارمونی به بازار می آید

چندین استارتاپ، خودروسازی و شرکت‌های بزرگ فناوری مثل شرکت خدمات اینترنتی بایدو فعالیت خود را برروی سیستم‌های خودروهای بدون راننده شتاب داده‌اند. انتظار می‌رود این خودرو ها تغییرات اساسی در صنعت حمل و نقل ایجاد کنند.
هواوی به دنبال ضربه سختی که تحریم‌های آمریکا به کسب و کار آن در گوشی‌های هوشمند زد، به خودروهای هوشمند برقی روی آورده است. دولت ترامپ این شرکت را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا می‌دانست.
انتهای پیام/

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *