دوبرابر شدن ثروت 10 میلیاردر چینی در سال 2020

با اینکه شیوع ویروس کرونا، موجب کاهش رشد اقتصاد در بسیاری از کشورها شده است، چین توانست از سد آن بگذرد. در این میان ثروت 10 میلیارد این کشور  دو برابر شده است.

به گزارش ایران‌چین‌ترید، به نقل از ایرنا، هر ساله لیستی از میلیاردهای چهان منتشر می‌شود، براساس سی و پنجمین لیست از «فوربز»، در سالی که گذشت، 205 نفر به تعداد میلیاردهای چین اضافه شده است که در حال حاضر 626 میلیاردر در این کشور زندگی می‌کنند.
طبق این گزارش، آمریکا با داشتن ۷۲۴ میلیاردر، همچنان دارای بیشترین افراد بسیار ثروتمند در جهان است.
نه تنها چین بیش از هر زمان دیگری دارای میلیاردر است بلکه ثروتمندان آن ثروت خود را نیز افزایش داده‌اند. ارزش کل دارایی‌های ۶۲۶ میلیاردر چینی ۲.۵ تریلیون دلار است که در مقایسه با سال گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته است. در سال گذشته ارزش دارایی آنها حدود ۱.۲ تریلیون دلار بود.
ثروت متوسط یک میلیاردر در چین چهار میلیارد دلار است که نشان دهنده ۳۳ درصد رشد در مقایسه با سال گذشته است.
در میان ثروتمندان چین بدون شک ژانگ شانگ شانگ که صاحب یک شرکت آب معدنی است توانسته بیشترین افزایش سرمایه را داشته باشد. سرمایه او از سال گذشته تاکنون ۶۶.۹ میلیارد دلار افزایش یافته است. این افزایش سرمایه پس از معرفی شرکت آب معدنی “نانگفو اسپرینگ” در بازار بورس هنگ کنگ اتفاق افتاد.
ژانگ در سن ۱۲ سالگی مدرسه را ترک کرد و برای مدتی به کار در ساختمان‌سازی و فروش دارو مشغول بود تا اینکه در سال ۱۹۹۶ شرکت آب معدنی خود را تاسیس کرد.
جاک ما رئیس شرکت اینترنتی “علی بابا” و همچنین ژانگ ییمینگ رییس شرکت شبکه اجتماعی “تیک تاک” از جمله میلیاردرهای شناخته شده چین محسوب می‌شوند که در سال گذشته با چالش‌هایی چون تحقیقات دولتی و همچنین تحریم‌های آمریکا مواجه شدند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *