بورس های آمریکا؛ سهام شرکت های چینی را زمین زد

بامداد روز چهارشنبه به وقت تهران، بور‌س‌های آمریکا سهام شرکت‌های چینی را زمین زد و موجب سقوط آنها شده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، در معاملات بامداد چهارشنبه وال‌استریت، به وقت تهران سهام شرکت‌های چینی توسط بورس‌های آمریکا سقوط کرده است. خبرها حاکی از آن است که این امر در نتیجه نگرانی از بازرسی‌های امنیتی جدید پکن شکل گرفته است.

در گزارشی که از سی‌ان‌بی‌سی منتشر شده، در پایان معاملات دیشب وال‌استریت (بامداد چهارشنبه به وقت تهران) سهام شرکت‌های چینی در بورس‌های آمریکا با نگرانی از بازرسی‌های امنیتی جدید پکن با سقوط سنگینی روبرو شدند.

به دنبال اعلام بازنگری امنیتی چین از شرکت دی‌دی، سهام شرکت‌های چینی با نگرانی از مقررات سختگیرانه جدید دولتی به شدت تحت فشار قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید:

«وانگ ون بین»: آمریکا به دنبال سرکوب و مهار شرکت های چینی است

سهام شرکت تنسنت ۹ درصد سقوط کرد در حالی که سهام جی‌دی دات کام و گروه علی‌بابا به ترتیب با سقوط ۵ درصدی و ۲.۸۲ درصدی روبرو شدند. سهام شرکت‌های کانژوم و ویبو هم به ترتیب با سقوط ۱۵.۹۴ درصدی و ۶.۳۲ درصدی همراه شدند.

سهام شرکت دی‌دی پس از اینکه دولت چین دانلود اپلیکیشن آن را مسدود کرد با سقوط سنگین ۲۰ درصدی روبرو شد.

به نظر می‌رسد این اقدام دولت چین بخشی از یک حرکت گسترده‌تر برای مقابله با تهدیدات امنیتی و سایبری برون‌مرزی، امنیت داده‌ها و کلاهبرداری در بورس باشد. این اقدام دولت چین یک هفته پس از آن صورت گرفت که شرکت دی‌دی سهام خود را در بورس سهام آمریکا عرضه کرد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *