۸ میلیون دوز واکسن کرونا از چین تامین می شود

دستیار وزیر امور خارجه کشور در توئیتی اعلام کرد: بیشترین واکسن حدود ۸ میلیون دوز از چین تامین شده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، «رضا زبیب»، دستیار امور خارجه چین، و مدیر کل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه، پنج‌شنبه با انتشار خبری در توئیت خود، اعلام کرد: یک میلیون و ۱۳۶ هزار دوز واکسن امروز وارد کشور می‌شود. وی با اشاره به تامین ۸ میلیون دوز از چین، بیان کرد: یکشنبه هفته آینده نیز همین تعداد امروز وارد میشود.

 

در گزارشی که توسط خبر ۵۵ آنلاین منتشر شده، آمده است: زبیب در ادامه بیان کرد: تلاش همکاران برای تامین واکسن بیشتر ادامه دارد و چشم انداز از هفته پیش روشن‌تر است.

دستیار وزیر امور خارجه اعلام کرد که خبرهای خوب بیشتری در راه است.

بیشتر بخوانید:

واکسن کرونای چین در لیست سازوکار جهانی کواکس قرار گرفت

واکسن جدید در راه ایران

 

 

وی همچنین در توئیت دیگری نوشت: با ادامه روند واردات (و تولید ملی)، سن واکسیناسیون از ۶۸ به ۶۰ سال می‌رسد. تزریق روزانه هم به بالای ۲۰۰ هزار دُز رسیده و امید است بیشتر هم‌ بشود. وزارت بهداشت به اولویت‌های اجتماعی توجه دارد.

«رضا زبیب» دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه روز سه‌شنبه ۲۲ تیر ماه پس از انتشار خبر اهدای واکسن از سوی ژاپن به ایران در صفحه توئیترش نوشته بود: دستاورد دیپلماسی مانند نوک کوه یخ روی دریاست. ژاپن امروز اعلام کرد ۲.۹ میلیون دُز واکسن به جمهوری اسلامی ایران هدیه می‌کند. این نتیجه بیش از یک ماه تلاش و بخشی از وعده افزایش واردات است. تلاش برای ورود سریع‌تر محموله با کمک وزارت بهداشت است. خبرهای بهتر در راه است.

«رضا زبیب» پیش از این در یک رشته توئیت به اقدامات انجام شده توسط این وزارتخانه پس از شیوع ویروس کرونا و رایزنی‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در راستای خرید و واردات واکسن کرونا پرداخت.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز روز دوشنبه (۲۱ تیر ماه) در خصوص واردات واکسن از مبدأ چین نیز گفت: همکاری‌های گسترده‌ای بین دو کشور در جریان است. تاکنون بیش از ۶ میلیون دُز واکسن از طریق چین وارد کشور شده که حدود ۸۰۰ هزار دُز آن، واکسن‌های اهدایی طرف چینی بوده است. آخرین محموله وارادتی از چین یک و نیم میلیون دُز بود که هفته جاری (پنجشنبه گذشته و شنبه) وارد کشور شد. با پیگیری انجام شده امیدواریم طی روزهای آتی واردات واکسن از چین ادامه پیدا کند و در هر مورد، پس از نهایی شدن ارسال واکسن اطلاع رسانی خواهد شد.

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *