کاهش نرخ بیکاری در چین به ۵ درصد

با توجه به رشد اقتصادی چین، نرخ بیکاری در این کشور، به ۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، بر اساس آمار منتشر شده، در ۱۲ ماه منتهی به ماه ژوئن، نرخ بیکاری به ۵.۰ رسیده است. این در حالی است که نسبت به زمان مشابه خود، ۱.۵ درصد کاهش داشته است. گفتنی است در چهارماه اخیر، این کمترین نرخ بیکاری در کشور چین است.

بیشتر بخوانید:

نرخ تورم چین؛ خلاف انتظارات کاهش پیدا کرد

نرخ تورم چین در 12 ماه گذشته به مثبت 1/3 رسید

 

در گزارشی که توسط ایسنا و به نقل از تریدینگ اکونومیکس منتشر شده، آمده است: طی این مدت نرخ مشارکت جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله با ۱.۶ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۵.۴ درصد رسید. نرخ بیکاری شهرهای بزرگ که در بردارنده متوسط نرخ بیکاری در ۳۱ شهر بزرگ چینی است نیز طی این مدت به ۵.۲ درصد رسید.

میزان اشتغال زایی در نیمه نخست امسال حدود هفت میلیون بوده و به نظر می رسد تحقق ایجاد ۱۱ میلیون شغل تا پایان امسال چندان دور از دسترس نباشد.

متوسط نرخ بیکاری در چین در بازه زمانی ۲۰۰۲ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۸۴ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۲۰ با ۶.۲ درصد و پایین‌ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به اکتبر ۲۰۱۷ با ۳.۹ درصد بوده است.

از سوی دیگر نرخ بیکاری در دیگر اقتصاد سرزمین چین یعنی هنگ کنگ کاهشی بوده است و نرخ بیکاری تا پایان ۱۲ ماه منتهی به می با ۰.۴ درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته به ۶.۰ درصد رسیده است.

طی این مدت شمار افراد بیکار هنگ کنگی با ۱۴ هزار نفر افزایش به ۲۳۳ هزار نفر رسیده و این در حالی است که با افزایش ۸۴۰۰ نفری شمار شاغلان، اکنون سه میلیون و ۶۳۰ هزار نفر در این کشور شاغل هستند.

متوسط نرخ بیکاری در هنگ کنگ در بازه زمانی ۱۹۸۱ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۴۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به آوریل ۲۰۰۲ با ۸.۵ درصد و پایین‌ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به مارس ۲۰۰۵ با ۱.۰ درصد بوده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *