آماده باش ارتش چین برای وقوع احتمالی یک درگیری

طبق اخبار رسیده، با دستور شی جین پینگ، ارتش چین، آمادگی خود را در خصوص یک درگیری مسلحانه در مرز افغانستان اعلام کرده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، احتمال وقوع یک درگیری در مرز این کشور با چین وجود دارد. به موجب این اتفاق، رئیس جمهور چین به ارتش خود دستور داده تا خود را برای یک درگیری مسلحانه در مرز افغانستان آماده کنند. رئیس جمهور چین گفت: این آمادگی باید تا ۱۱ سپتامبر وجود داشته باشد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط خبرگزاری آنا و به نقل از نیوزویک منتشر شده، آمده است: وی این اظهارات را درباره تقویت قوای نظامی چین پیش از نود و چهارمین سالگرد شکل‌گیری ارتش آزادی‌بخش خلق چین مطرح کرد.

مسئولان در پکن چندین ماه است که نگرانی خود را بابت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان که باعث خیزش مجدد طالبان و بی‌ثباتی در منطقه می‌شود، اعلام کرده‌اند.

رئیس‌جمهور چین و وانگ یی، وزیر امور خارجه این کشور اخیراً گفته بودند که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان می‌تواند برای جدایی طالبان اویغور در سین‌کیانگ چین پایگاهی برای عملیات تروریستی ایجاد کند.

در مرزهای شرقی چین، ناوهای نیروی دریایی انگلیس و آمریکا حضورشان را در دریای چین جنوبی گسترش داده و ادعای چین را درباره این منطقه مورد مناقشه به چالش کشیده‌اند.

رئیس‌جمهور چین همچنین گفت: در مسیر ایجاد کامل یک کشور سوسیالیستی مدرن و تحقق هدف صدساله دوم، دفاع ملی و ارتش باید در موقعیت مهم‌تری قرار گیرند و تحکیم دفاع ملی و یک ارتش قوی باید تسریع شود. ما باید به تقویت برنامه‌ریزی کلی جنگ ادامه دهیم و مقدمات مبارزه نظامی را فراهم کنیم.

رئیس‌جمهور چین همچنین به ارتش این کشور دستور داده تا به‌طور کامل به حزب کمونیست وفادار باشد و مدعی شده که سیستم رهبری مطلق این کشور در مقایسه با دموکراسی‌های غربی یک مزیت نظامی برای چین است.

شی جین پینگ همچنین ادامه داد: ترویج خوداتکایی علمی و تکنولوژیکی سطح بالا، تسریع تحقیقات در زمینه فناوری‌های اصلی و کلیدی، تسریع در توسعه فناوری‌های استراتژیک و پیشرفته ضروری است.

بیشتر بخوانید:

برجام و اوضاع افغانستان؛ محور بحث روسیه و چین

تنها مرز افغانستان و چین توسط طالبان تصرف شد

رئیس‌جمهور چین که همچنین رئیس کمیسیون نظامی مرکزی کشورش به شمار می‌رود، در آستانه روز ارتش در اول اوت (امروز یکشنبه)، خواستار تلاش‌های بیشتری برای تقویت دفاع ملی چین و نیروهای مسلح شد. به گزارش پایگاه چاینا گلوبال تلویژن نتورک، این اظهارات شی جین پینگ در جلسه مطالعه گروهی دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین مطرح شد.

شی روز شنبه خواستار سخت‌کوشی و عزم برای تحقق اهداف صدساله ارتش آزادی‌بخش خلق چین شد. ارتش چین در ۲۰۲۷ صدساله می‌شود. او بر اهمیت توسعه خلاقانه ارتش تأکید کرده و خواستار اصلاحات مدیریتی برای بهبود سامانه‌های ارتش شد.

رئیس‌جمهور چین گفت که حزب کمونیست حاکم “فرمان می‌دهد” و از ارتش خواست تا تلاش‌هایی برای تبدیل ارتش چین به بهترین ارتش جهان تا ۲۰۲۷ برابر ارتش آمریکا انجام دهد. او گفت که هدف در راستای قدرت ملی است و نیازهای دفاعی ملی آینده چین را برآورده می‌کند. شی جین پینگ همچنین بر برگزاری رزمایش‌های نظامی در شرایط واقعی نبرد برای پیروزی در جنگ‌ها و مدرن‌سازی سریع ارتش تأکید کرد.

انتهای پیام/۴۱۰۶/

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *