صادرات گوشت روسیه به چین ۲.۵ برابر شده است

طبق اعلام مرکز مهارت صنعتی روسلخوزبانک روسیه، صادرات گوشت گوساله این کشور به چین ۲.۵ برابر شده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، بر اساس اعلام مرکز مهارت صنعتی روسلخوزبانک روسیه، این کشور توانست بعد از استرالیا، آرژانتین و برزیل بزرگترین صادرکننده گوشت به چین باشد. صادرات گوشت روسیه به چین درسه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۲.۵ برابری داشته است. پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که این روند تا ۵ سال آینده رو به افزایش باشد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط خبرگزاری فارس و به نقل از راشاتودی منتشر شده، آمده است: روسلخوزبانک یا همان بانک کشاورزی روسیه اعلام کرده که چین در سه ماهه نخست سال 2021 حدود 3700 تن گوشت گوساله از روسیه وارد کرده که 20 برابر میزان واردات در مدت مشابه سال گذشته بوده است. درواقع 55 درصد کل صادرات گوشت گوساله روسیه به مقصد چین بوده است. به گونه‌ای که روس‌ها بین ماه‌های ژانویه تا مارس 6500 تن صادرات گوشت داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

رزمایش مشترک پکن و روسیه در ماه آینده

برجام و اوضاع افغانستان؛ محور بحث روسیه و چین

صادرات گوشت گوساله روسیه در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.5 برابر شده است. بانک کشاورزی روسیه می‌گوید: علت اصلی افزایش صادرات گوشت گوساله این کشور قیمت رقابتی آن بوده که باعث شده در میان مشتریان چینی طرفدار پیدا کند. از طرف دیگر صنعت تولید گوشت در چین به خاطر شیوع تب خوکی در سال‌های 2018 و 2019 آسیب دیده و باعث شده تا چینی‌ها واردات خود را افزایش دهند. کارشناسان می‌گویند این روند حداقل برای 5 سال آینده ادامه خواهد یافت.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *