کمترین تورم ثبت شده چهارماه اخیر در چین

کمترین میزان نرخ تورم در چهار ماه اخیر در چین به ثبت رسید.

به گزارش تجارت ایران و چین، تریدینگ اکونومیس در تازه‌ترین خبرها منتشر کرده نرخ تورم در چین در 12 ماه منتهی به جولای به مثبت 1.0 درصد رسید. این درحالی است که این نرخ تورم 1.0 درصد کمتر از تورم ماه قبل است. طبق نظر کارشناسان این رقم بیشتر از همه تحت تاثیر افزایش تورم در بخش حمل و نقل است که تورم آن به 6.9 درصد افزایش پیدا کرد. این کمترین نرخ ثبت‌ شده در چهار ماه اخیر است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط ایسنا منتشر شده، آمده است: در بخش مواد غذایی با تورم منفی ۳.۷ درصدی و مراقبت‌های درمانی با تورم ۰.۴ درصدی از بخش های مهم کاهنده تورم بوده‌اند. در بین سایر بخش‌های تورمی، تورم بخش فرهنگ و آموزش ۲.۷ درصد و آب و برق ۱.۱ درصد اندازه گیری شده است.

هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی‌گیرد، در این ماه به ۰.۸ درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل ۰.۲ درصد بیشتر شده است. متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی ۱۹۸۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۴.۹۵ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۹ با ۲۸.۴۰ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل ۱۹۹۹ با منفی ۲.۲ درصد بوده است.

بیشتر بخوانید:

نرخ تورم چین؛ خلاف انتظارات کاهش پیدا کرد

نرخ تورم چین در 12 ماه گذشته به مثبت 1/3 رسید

بر مبنای ماهانه، نرخ تورم چین در این ماه به ۰.۳ درصد رسیده است که  ۰.۷ درصد بیشتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه قبل به حساب می رود.

با کاهش سرعت شیوع کرونا، روند بازگشایی کسب و کارها در چین شدت یافته است. یی گانگ- رئیس بانک مرکزی چین با برشمردن برخی از اقدامات این بانک برای ثبات بخشی به بازارهای مالی این کشور  گفته است که تلاش ها برای حمایت بیشتر از بخش های مختلف اقتصادی ادامه خواهد یافت هر چند که به لطف زیرساخت های نیرومند، اقتصاد این کشور با وجود شیوع گسترده کرونا آسیب زیادی ندیده است.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *