فعالیت 53 معدن زغال سنگ در چین از سر گرفته شد

در پی افزایش تقاضای برق در چین، دولت این کشور به 53 معدن زغال‌سنگ مجوز ادامه فعالیت داده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، پس از متوقف شدن فعالیت معادن زغال‌سنگ در چین با افزایش تقاضای برق و تامین آن از سوی دولت به 53 معدن اجازه ادامه فعالیت داده شده است. این در حالی است که موج گرما در چین افزایش یافته و فعالیت‌های صنعتی نیز به نوبه‌ی خود بر گرم شدن بیشتر دامن می‌زنند. دولت چین امیدوار است که با وجود این مسائل بتواند برق مورد نیاز را تولید و تامین کند.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط ایسنا منتشر شده، آمده است: چین هفته گذشته اعلام کرد فعالیت ۳۸ معدن در مغولستان داخلی ازسرگرفته خواهد شد. اکنون چین اعلام کرده که فعالیت ۱۵ معدن زغال سنگ دیگر در مناطق شنکسی و شین جیانگ ازسرگرفته می شود. این معادن به مدت یک سال فعالیت خواهد کرد و حداکثر ۴۴ میلیون تن زغال سنگ تولید می کنند.

چین برای پاسخگویی به درخواست‌ها برای تامین بیشتر برق و کاهش آلایندگی به تقلا افتاده است. این خبر با انتظار گزارش سازمان ملل متحد همزمان شد. در این گزارش که هفته جاری منتشر شد، هشدار داده است اگر جهان فورا انتشار گازهای گلخانه ای را به میزان قابل توجهی کاهش ندهد، هیچ راهی برای محدود کردن گرمایش جهانی به دو درجه سلسیوس بالاتر از سطح دوران پیش از صنعتی شدن وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

جهش بهای زغال سنگ، در پی افزایش گرما در چین

سنگاپور یا چین، کدام یک تامین کننده اصلی سوخت دریایی در آسیا هستند

چین با وجود این که معادن زغال سنگ را به چرخه حیات بازگردانده است، هشدار داد که وضعیت کمبود برق تازه شروع شده و در واقع وخیمتر خواهد شد. این به معنای آن است که قیمت زغال سنگ حرارتی بالا خواهد ماند. قیمت زغال سنگ حرارتی چین در ماه مه به رکورد بالای جدیدی صعود کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، با این حال زغال سنگ منبع تولید نیروی ارزانی به حساب می‌آید و به چین در تولید پنل‌های خورشیدی مورد استفاده در کشورهای غربی مزیت داده است. از یک نظر، تلاش برای توسعه استفاده از نیروی خورشیدی در آمریکا و اروپا تقاضای بالاتر برای تولید نیروی زغال سوز در چین را افزایش می‌دهد به حدی که این کشور معادنی که پیش از این تعطیل کرده بود را دوباره راه اندازی می‌کند.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *