ایران، متنوع ترین بازار خودروهای چینی در دنیا

از سال‌ها قبل قیمت پایین خودروهای چینی در ایران، موجب شد تا کشورمان به یکی از متنوع‌ترین بازارهای خودروهای چینی تبدیل شود.

به گزارش تجارت ایران و چین، با وجود قیمت پایین خودروهای چینی از زمان‌های قبل در بازار ایران، چند سالی است که شاهد رشد قیمت این خودروها هستیم. طبق آمار بازار خودور کشور از سال 97 تا بحال قیمت خودروهای چینی 6 برابر شده است. این اتفاق در پی خروج خودروهای اروپایی نظیر پژو و رنو صورت گرفت و موجب شد تا خودروهای چینی در بازار ایران جا برای خودشان باز کنند. به این ترتیب ایران یکی از متنوع‌ترین بازارهای خودروی چینی را دارد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

خودروی آرک فاکس a_s چینی را چقدر می شناسید؟

آیا چینی ها به بازار خودروی ایران باز می گردند؟

در گزارشی که توسط خبرآنلاین منتشر شده، آمده است: دلیل ماندگاری خودروهای چینی در بازار خودرو ایران قیمت پایین آنها و آپشن های به روز بود که امروزه عامل محبوبیت اولی در حال از بین رفتن است؛ بررسی های صورت گرفته حاکی از آن است که در سال ۹۷ با ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان امکان خرید بهترین خودروهای چینی موجود در بازار فراهم بوده است اما امروزه خودروهای چینی در حال یک میلیاردی شدن هستند.

بررسی روند قیمت ها در بازار خودروهای چینی از سال ۹۷ تاکنون حاکی از افزایش ۶ برابری قیمت ها در این بازار است؛ در سال ۹۷ قیمت خودرو برلیانس H۲۳۰ دنده ای تنها ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است اما امروز این خودرو به قیمت ۲۴۵ تا ۲۶۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می شود و خودرو برلیانس H۳۳۰ اتوماتیک نیز در حالی امروز در دامنه قیمتی ۴۱۵ تا ۴۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود که قیمت این خودرو در سال ۹۷ تنها ۶۱ میلیون تومان بوده است.

هایما اس ۵ نیز در حالی امروز در دامنه قیمتی ۵۹۰ تا ۶۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود که در سال ۹۷ قیمت این خودرو تنها ۹۸ میلیون تومان بوده است و هایما اس ۷ توربو اتوماتیک نیز از ۱۰۰ میلیون تومان در سال ۹۷ امروز به قیمت ۷۰۰ میلیون تومان رسیده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *