علت حذف سلبریتی های چینی از فضای مجازی چه بوده است؟

چین به منظور حفظ فرهنگ هوادارن، اقدام به حذف سلبریتی‌ها از فضای مجازی کرده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، بنا به اعلام ورایتی در پی تصمیم دولت چین در خصوص حفظ فرهنگ طرفداران سلبریتی‌ها از اینترنت و فضای مجازی حذف شده‌اند. بر همین اساس “ویکی ژائو” ستاره سرشناس چینی از اینترنت حذف شد و بازیگر زن “ژنگ شوانگ” به دلیل رسوایی مالیاتی مجازات شد.

بیشتر بخوانید:

دوستی ایران و چین پنجاه ساله شد

چین‌، بزرگترین جامعه دیجیتالی جهان

در گزارشی که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده، آمده است: اداره فضای مجازی چین(Cyberspace Administration of China)(CAC) روز جمعه دو اطلاعیه مرتبط صادر کرد. در یکی از آنها گفته شد که در برابر انتشار اطلاعات مضر در گروه‌های طرفداران سلبریتی ها، اقدامات تنبیهی انجام خواهد داد. ممکن است کانال‌های بحث و گفتگو و مناظره نیز بسته شوند.

در اقدام دوم، CAC(اداره فضای مجازی چین) پیش‌نویس مقررات مربوط به الگوریتم‌های توصیه اینترنت را اعلام کرد. این اقدام می خواهد الگوریتم‌هایی را متوقف کند که کاربران را تشویق می‌کند مقدار زیادی پول خرج کنند یا هزینه‌ای را صرف کنند که می‌تواند نظم عمومی را مختل کند. شرکت‌های اینترنتی باید ایجاد حساب‌های کاربری جعلی را دشوارتر کرده و مسدودسازی سیستم‌های توصیه را برای کاربران آسان‌تر کنند.

الگوریتم‌های توصیه شده توسط خدمات خرید خانگی، سایت‌های خبری، رسانه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های پخش اینترنتی استفاده می شود. این پیش‌نویس تا اواسط سپتامبر قابل بررسی است.

نهادهای نظارتی چینی، در بسیاری از وزارتخانه‌ها و ادارات، در بحبوحه یک ماه مبارزات انتخاباتی بر غول های فناوری که در این کشور فعال هستند نظارت خواهند داشت. دولت چین آنها را بیش از حد بزرگ می دانند که حریم خصوصی کاربران را نقض کرده و ابتذال، فردگرایی و فرهنگ پاپ را تشویق کرده‌اند.

سلبریتی‌ها به ویژه هدف اصلی این طرح دولت چین قرار گرفته‌اند. «کریس وو» خواننده و بازیگر سوپراستار به دنبال اتهام تجاوز دستگیر شد و در نتیجه، حضور وی در اینترنت تا حد زیادی حذف شده است.

یکی دیگر از ستاره‌ها، ژانگ ژهان که متهم است به خاطر ضربه زدن به احساسات چینی‌ها پس از عکس گرفتن در معبد یاسوکُنی توکیو، اخیراً فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی‌اش توسط پخش‌کنندگان و پلتفرم‌های پخش حذف شده است. روزنامه دولتی گلوبال تایمز گزارش داد که ژانگ مجبور به خروج از صنعت سرگرمی شده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *