تعداد کاربران اینترنتی در چین از مرز یک میلیارد نفر عبور کرد

تعداد کاربران اینترنت در چین از مرز یک میلیارد نفر عبور کرد.

به گزارش تجارت ایران و چین، بر اساس آمار مرکز اطلاعات شبکه اینترنت چین با اضافه‌شدن 21.75 میلیون شهروند چینی در سه ماهه نخست سال جاری به کاربران اینترنت، تعداد کل افرادی که در چین به اینترنت دسترسی دارند از مرز یک میلیارد نفر فراتر رفته است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط آی‌تی‌من منتشر شده، آمده است: بر اساس این آمار 1.011 میلیارد شهروند چین آنلاین هستند و تقریبا تمامی آنها (1.007 میلیارد نفر) از طریق گوشی‌های هوشمند به اینترنت دسترسی دارند.

بیشتر بخوانید:

همکاری شرکت ولوو با بزرگترین تاکسی اینترنتی چین

قوانین جدید چین برای فعالیت آپ های اینترنتی

محبوب‌ترین کاربردهای اینترنت در چین شامل پیام‌رسانی (983 میلیون نفر)، تماشای ویدیوهای کوتاه (888 میلیون نفر) و خرید آنلاین (812 میلیون نفر) هستند.

این گزارش همچنین بیان می‌دارد که در حدود نیمی از کاربران این کشور (469 میلیون نفر) از ارتباط اینترنتی خود برای سفارش آنلاین غذا استفاده می‌کنند. سفارش آنلاین غذا یکی از بخش‌هایی است که سرعت رشد بالایی را دارد و مشتریان این خدمت در نیمه اول سال جاری میلادی بیش از 49 میلیون نفر افزایش یافته است.

گزارش مذکور حاکی از سرعت نسبتا خوب دسترسی در این کشور است و حدود 91 درصد از تمامی کاربران در چین به اینترنتی با سرعت بالاتر از 100 مگابیت در ثانیه دسترسی دارند که 297 میلیون آنها در مناطق روستایی ساکن هستند.

در مجموع، میانگین زمان آنلاین بودن شهروندان چینی، 26.9 ساعت در هفته است.

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *