چین در حال آزمایش اولین داروی کرونا

بر اساس اعلام گروه بیوتکنولوژی ملی چین، اولین داروی کرونا توسط دانشمندان چینی وارد مرحله آزمایش بالینی شده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، طبق بیانیه منتشر شده از گروه بیوتکنولوژی ملی چین (CNBG) به عنوان زیرشاخه‌‌ی شرکت داروسازی سینوفارم اولین داروی ویروس کرونا در جهان که از ایمونوگلوبین‌های سرم انسانی تولید و از پلاسمای بیماران بهبودیافته ساخته شده، مجوز آزمایش‌های بالینی را گرفت.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط ایرنا منتشر شده، آمده است: گروه بیوتکنولوژی ملی چین روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: پلاسمای نقاهت پیشتر در برنامه درمانی ملی کووید-۱۹ گنجانده شده و اثربخشی بسیار خوبی برای بیماران با وضعیت حاد و وخیم ابتلا به کرونا را نشان داده است.

بر این اساس، آخرین نمونه واکسن‌های نسل دوم کووید-۱۹ تولید شده توسط گروه بیوتکنولوژی ملی چین که به صورت ویژه برای گونه‌های مختلف دلتا و بتا طراحی شده‌اند نیز نتایج اولیه خوبی نشان داده اند.

بیش از ۲.۱ میلیارد دُز واکسن کرونا تا روز شنبه این هفته در سراسر کشور چین تزریق شده، این در حالی است که سینوفارم به عنوان تولید کننده اصلی واکسن در این کشور، روز گذشته از ارائه یک طرح رسمی برای گرفتن تائید تزریق دُز تقویت کننده خبر داد.

بیشتر بخوانید:

جهانپور: چین بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده واکسن کرونا است

چین از فناوری هسته ای چگونه برای جلوگیری از انتشار بیماری کرونا استفاده می کند؟

گلوبال تایمز به نقل از گروه بیوتکنولوژی ملی چین نوشت که داروی ضد کووید-۱۹ جدیدی که از پلاسمای بیماران بهبود یافته کرونایی و یا افراد واکسینه شده غیر آلوده تولید می‌شود، حاوی آنتی بادی‌های خنثی‌کننده کرونا با قدرت بالا است. این دارو مطالعات پیش بالینی و آزمایش‌های حیوانی را تکمیل کرده که نتیجه آنها رهایی قابل توجه از علائم کرونا و آسیب ناشی از ابتلا به عفونت این ویروس ست.

با این حال، کارشناسان هشدار داده‌اند که پیشگیری و واکسیناسیون همچنان کارآمدترین ابزار برای متوقف کردن چرخه ابتلا به عفونت ویروسی کرونا است و در این بین، داروهای ویژه می‌توانند به صورت محدود کمک کننده باشند.

«تائو لینا» ناظر واکسن کووید-۱۹ در این رابطه می‌گوید: «به محض آلوده شدن انسان به ویروس کرونا، این ویروس از سلول‌های انسان برای تکثیر مداوم ویروس‌های جدید استفاده می‌کند و ایمونوگلوبولین های انسانی می‌توانند صرفا ویروس‌های خارج از سلول را خنثی کنند و ایمنی سلولی از طریق واکسن‌ها ضروری است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *