ویبو حساب اجتماعی گروه کی پاپ و طرفدارانش را بست

بنا به گزارشی از ورایتی شبکه اجتماعی ویبو حساب گروه “کی‌پاپ” موسوم به “بی‌تی‌اس” و طرفدارانش را بست.

به گزارش تجارت ایران و چین، دولت چین به منظور مقابله با فرهنگ افراطی طرفداران از پلتفرم پیشرو رسانه‌های چین یعنی ‌”ویبو” خواست تا حساب گروه “کی‌پاپ” موسوم به “بی‌تی‌اس” و هواداران مهم کی پاپ (K-pop) را ببندد. در پی این تصمیم حساب اجتماعی گروه بلک پینک نیز بسته شد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

چرا چین دست به حذف شرکت های اینترنتی زده است؟

همکاری شرکت ولوو با بزرگترین تاکسی اینترنتی چین

در گزارشی که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده، آمده است: این اقدام چند روز پس از انتشار عکس‌هایی از یک جت سفارشی «Jeju Air» که توسط حساب محبوب طرفداران ویبوی چینی برای جیمین، یکی از اعضای گروه «بی تی اس» تأمین شده بود، آغاز شد. این هواپیما که در عکس‌های ستاره و اعلامیه «عشق ابدی» نشان داده شده، به عنوان هدیه تولد با بودجه عمومی برای جشن ۲۶ سالگی وی در اکتبر در نظر گرفته شده بود.

ظرف چند ساعت، این پلتفرم اعلام کرد که به دلیل شکایات آنلاین، همچنین ۲۱ حساب دیگر طرفداران «کی پاپ» را تعلیق می‌کند، از جمله چهار عضو دیگر «بی تی اس»، سه مورد مربوط به گروه «بلک پینک»، سه مورد مربوط به «اگزو»(EXO) و پنج مورد مربوط به گروه موسیقی «ان سی تی»(NCT) است.

چین طی چند سال اخیر با موجی از تهاجم فرهنگی مواجه شده که بیشتر برآمده از ارتباطات و الگوبرداری فرهنگی کره جنوبی از آمریکا و سلبریتی‌های این کشور است که به کشورهای اطراف از جمله چین هم سرایت کرده، از این رو این کشور عزم خود را برای مقابله جدی با ورود هرگونه تهاجم فرهنگی و الگوبرداری افراطی جزم کرده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *