میان محسن رضایی و سونگ تائو چینی چه گذشت؟

پس از انتصاب محسن رضایی به سمت معاون اقتصادی ابراهیم رئیسی، وزیر بین‌الملل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در پیامی این جایگاه را به وی تبریک گفت.

به گزارش تجارت ایران و چین، سونگ تائو وزیر بین‌الملل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در پیامی انتصاب محسن رضایی به سمت معاون اقتصادی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران را تبریک گفت. وی همچنین از نقش رضایی در توسعه روابط میان چین و ایران ابراز امیدواری کرد.

برای دسترسی سریع به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

محتوای نامه وزیر بین الملل حزب کمونیست چین به محسن رضایی و پاسخ آن چه بود؟

در گزارشی که توسط خبرگزاری تابناک منتشر شده، آمده است: وزیر بین الملل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در پیامی ضمن تبریک انتصاب دکتر محسن رضایی به سمت معاون اقتصادی رئیس جمهور، ابراز امیدواری کرد که مسئولیتِ جدید رضایی در دولت، زمینه را برای توسعه و تعمیقِ هرچه بیشترِ روابط تهران و پکن، فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

پکن مهمترین شریک تجاری دولت جدید پرو

کاوه مظاهری با بوتاکس در پکن حاضر می شود

به گزارش تابناک و به نقل از ‌پایگاه اطلاع رسانی دکترمحسن رضایی، در نامه سونگ تائو به دکتر رضایی آمده است؛

جناب آقای دکتر محسن رضایی

معاون محترم رئیس جمهور و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران

با کمال مسرت، با خبر شدم جنابعالی به معاونت رئیس جمهور، منصوب شده اید، بدینوسیله صمیمانه تبریک می گویم و برای جنابعالی، آرزوی موفقیت دارم.

جنابعالی به اهمیت توسعه روابط تهران و پکن و حزب کمونیست چین واقف هستید. با هدایت جنابعالی، مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران و حزب کمونیست چین، ارتباطاتی برقرار و مبادلات و همکاری‌های دو طرف نیز بطور مداوم، تعمیق یافته است. روابط دو طرف برای تقویت هماهنگی راهبردی، اعتماد متقابل سیاسی، تبادل نظرات و تجربیات، همکاری‌های چین و ایران، بویژه همکاری اخیر در مبارزه با کووید-۱۹، نقش مهمی ایفا نمودند.

معتقدم جنابعالی درجایگاه جدید، نقش بیشتری در توسعه روابطِ چین و ایران، ایفا خواهید نمود.

چین و ایران شریک جامع راهبردی هستند و امسال پنجاهمین سالگرد تاسیس روابط سیاسی دو کشور است. چین مایل است طبق توافقات راهبردی جناب آقای شی جی پینگ رئیس جمهور چین و جناب آقای رئیسی، رئیس جمهور ایران در گفتگوی تلفنی اخیر، در زمینه‌های هماهنگی برنامه توسعه اقتصادی و اجتماعی دو کشور، اجرای برنامه همکاری جامع چین و ایران و گسترش همکاری‌های «یک کمربند- یک جاده»، مبادلات و همکاری‌ها با نهاد ریاست جمهوری و مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران را تقویت نموده و با هم روابط مشارکت جامع راهبردی چین و ایران را بیش از پیش توسعه داده و سعادت برای دو کشور و دو ملت به ارمغان آورد.

تمایل دارم در ادامه، ارتباط نزدیک با جنابعالی داشته باشم.

سلامت و موفقیت جنابعالی را آرزومندم.

سونگ تائو/ وزیر بین الملل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین

پکن- ۳۱ اوت ۲۰۲۱

دکتر محسن رضایی نیز در پیامی، ضمن قدردانی از وزیر بین الملل حزب کمونیست چین، بر توسعه روابط دو کشور تاکید کرد.

در پیام رضایی به سونگ تائو آمده است؛

جناب آقای سونگ تائو

وزیر محترم بین الملل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین

با سلام و احترام؛

پیام تبریک جنابعالی و کمیته مرکزی حزب کمونیست چین به مناسبت انتخاب اینجانب به عنوان معاون رئیس جمهور را دریافت کردم. ضمن تشکر و قدردانی، صمیمانه از حسن نیت شما در تلاش برای توسعه روابط تاریخی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، سپاسگزارم.

اینجانب، همواره جنابعالی را یک شخصیت تاثیرگذار و کلیدی در توسعه روابط دو کشور دانسته، امیدوارم در آینده نیز این ارتباطات، به طور مستمر ادامه یابد.

بدون تردید، ارتقا و توسعه روابط تهران و پکن، در تامین منافع ملی دو کشور، نقش قابل توجهی خواهد داشت.

فرصت را مغتنم شمرده، برای جنابعالی سلامتی و موفقیت و برای دولت و مردم چین، صلح و رفاه آرزومندم.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *