روسیه، چین، پاکستان و ایران نشست چهار جانبه برگزار کردند

کشورهای ایران، پاکستان، چین و روسیه در دوشنبه پایتخت تاجیکستان نشستی چهارجانبه با هدف حمایت از افغانستان برگزار کردند.

به گزارش تجارت ایران و چین، نشست چهارجانبه وزرای امور خارجه کشورهای روسیه چین پاکستان و ایران در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد. کشورهای عضو این اجلاس بر تشکیل دولتی فراگیر و با مشارکت همه اقوام در افغانستان حمایت کردند.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

کمک 15 میلیارد دلاری چین به افغانستان

سیگنال های مثبت افغانستان به چین

در گزارشی که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده، آمده است: در این نشست حسین امیرعبداللهیان، وانگ یی، سرگئی لاوروف و شاه محمود قریشی وزرای امور خارجه چهار کشور ایران، چین، روسیه و پاکستان از تشکیل دولتی فراگیر و با مشارکت همه اقوام در افغانستان حمایت کردند.

افغانستان عاری از تروریسم، عاری از مواد مخدر و عاری از تهدید علیه همسایگان از دیگر محورهای مورد گفت‌وگو در این نشست بود.

در این نشست از برگزاری دور بعدی اجلاس همسایگان افغانستان که قرار است با حضور وزرای امور خارجه کشورهای همسایه ( ایران، پاکستان، چین، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان) به علاوه روسیه در اواخر مهر ماه در تهران تشکیل شود، استقبال به عمل آمد.

به گزارش فارس، در نشست مجازی وزرای خارجه ۶ کشور همسایه افغانستان که ۱۷ شهریور ماه به صورت مجازی و به ریاست پاکستان برگزار شد، توافق شد که دور بعدی این نشست در تهران برگزار شود. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان طی سخنانی در این نشست از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای در اختیار گذاشتن تمامی امکانات خود به منظور پیشبرد مذاکرات بین الافغانی خبر داد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *