نظارت بر امنیت سایبری خودروهای هوشمند در چین

بنا بر دستور جدید وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، شرکت های ذی صلاح باید امنیت داده های مربوط به خودروهای هوشمند را بالا ببرند. به عقیده کارشناسان خطر حمله سایبری به شبکه های اینترنتی در این خصوص بالا است و شرکت ها باید سیستم مدیریت امنیت ایجاد کنند.

به گزارش تجارت ایران و چین به نقل از رویترز، وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین با انتشار هشداری به شرکت‌ها اعلام کرد باید نظارت سایبری و امنیت داده‌های خود را در خودروهای متصل به اینترنت افزایش دهند. دلیل این امر نیز افزایش قابل توجه ریسک‌های امنیتی ذکر شده است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

 

بیشتر بخوانید:

هشدار چین به تولید کنندگان خودروهای هوشمند

چرا چین دست به حذف شرکت های اینترنتی زده است؟

تصمیم نهایی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات

تمام شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند باید سیستم‌های مدیریت امنیت داده‌ها ایجاد کنند و به طور مرتب ریسک‌های مربوط به حمله به شبکه را بررسی کنند.

این در حالی است که چین در ماه آوریل پیش نویس قوانینی در خصوص امنیت داده‌های تولید شده در خودروهای متصل به اینترنت را منتشر کرد زیرا گسترش خودروهای هوشمند نگرانی‌هایی درباره حریم خصوصی و امنیت ملی ایجاد کرده بود.

علاوه بر آن در اوایل سال جاری تسلا در چین با تحقیقاتی روبرو شد زیرا ارتش ورود خودروهای آن را به مجتمع‌هایش ممنوع کرده بود. دلیل این امر نیز نگرانی‌های امنیتی مربوط به دوربین‌های خودرو اعلام شده بود.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *