فروش بیش از 600 برند چینی در آمازون ممنوع شد

فروش بیش از 600 برند چینی در فروشگاه اینترنتی آمازون ممنوع شد.

به گزارش تجارت ایران و چین، فروشگاه اینترنتی آمازون فروش بیش از 600 برند چینی را ممنوع کرده است. این اقدام در پی نظرات تقلبی این شرکت‌ها صورت گرفت. ساوت چاینا مورنینگ پست در رابطه با اقدام آمازون نوشت: 600 برند چینی و برندهای دیگر که سیاست‌های مربوط به نظر مصرف‌کننده که تشویق به ارسال نظرات مثبت را ممنوع می‌کند، نقض کرده بودند.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید.

بیشتر بخوانید:

در گزارشی که توسط خبرگزاری آنا منتشر شده، آمده است: این فروشگاه آنلاین برای نخستین بار آمار مذکور را در مصاحبه سیندی تای، نایب رییس منطقه ای آمازون با شبکه تلویزیونی CCT چین مطرح کرده بود اما اقدامات گسترده در این زمینه را بی سر و صدا نگه داشته بود.

برخورد با برندهای متخلف از پنج ماه پیش آغاز شد اما پس از ممنوعیت برندهای Aukey و Mpow توجهات بیشتری جلب شد. این فروشندگان جوایزی از جمله کارت هدیه به مشتریان برای ارسال نظر عرضه می کردند. آمازون بعدا برندهای RAVPower و واوا و برندهای کمتر شناخته شده دیگر را به دلیل رفتار مشابه ممنوع کرد. معلوم نیست چه تعداد برندهای غیرچینی با ممنوعیت مواجه شده اند.

بر اساس گزارش انگجت، نشانه‌هایی از دور زدن این ممنوعیت توسط فروشندگان چینی دیده شده است به عنوان مثال ایرباد Aukey تحت برند Key Series فروخته می‌شود. با این حال می‌توان گفت استراتژی ضد کلاهبرداری گسترده به میزان قابل توجهی بازار آمازون را تغییر داده و این به بهای ممنوعیت شرکت‌های متخلفی بوده که به شدت به فروش در آمازون وابسته هستند.

 

انتهای پیام/

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *