علی بابا به کسب و کارهای کوچک ماهیگیری می آموزد

دولت چین از مدت‌ها قبل محدودیت‌هایی برای شرکت‌های غول تکنولوژی و فناوری در چین ایجاد کرد تا انحصار گرایی را از بین ببرد، در پی آن شرکت‌هایی نظیر علی بابا تصمیم گرفتند از کسب و کارهای کوچک حمایت کنند.

به گزارش تجارت ایران و چین، شرکت‌های بزرگ در حوزه فناوری و اینترنت مانند علی بابا، تنسنت، دیدی و… که طرفداران زیادی نیز دارند از سمت دولت چین به دلیل انحصارگرایی بارها جریمه شدند. در پی آن و در جدیدترین اخبار منتشر شده از شرکت علی بابا، این گروه اعلام کرد از این پس به کسب و کارهای کوچک حمایت می‌کند.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

دولت چین خود را متعهد به ایجاد رفاه و سعادت مشترک برای همه مردم این کشور می‌داند و لذا تلاش شرکت‌های بزرگ فناوری برای از میدان به درکردن رقبای کوچک‌تر و تازه کار و کسب سودهای هنگفت را مغایر با اهداف کلان خود ارزیابی کرده و بسیاری از شرکت‌های یادشده را به دادگاه کشانده و به پرداخت جریمه‌های کلان مجبور کرده است.

بیشتر بخوانید:

از همین رو مؤسسات بزرگ فناوری به دولت قول داده‌اند از انحصارطلبی خودداری کرده و به دنبال کمک به شرکت‌های کوچک‌تر و افراد بااستعداد و توانمند با توان مالی اندک باشند.

به گزارش ایتنا از مهر، دانیل ژانگ مدیرعامل شرکت علی بابا که از جمله اهداف اصلی برخوردهای قضائی اخیر دولت چین بوده، در کنفرانسی موسوم به کنفرانس جهانی اینترنت که توسط اداره فضای سایبری چین – رگولاتور اصلی اینترنت در این کشور – برگزار شد، شرکت کرد و گفت: این شرکت قصد دارد ۱۵ میلیارد دلار به تقویت طرح رفاه مشترک در چین اختصاص دهد تا این کشور که به طور منظم در حال پیشرفت بوده به این روند ادامه دهد. علی بابا توسط دولت چین به علت رفتارهای ضد رقابتی در بازار تجارت الکترونیک ۲.۷۵ میلیارد دلار جریمه شده است.

طرح رفاه مشترک با هدف کاهش شکاف بین فقیر و غنی در چین اجرا می‌شود و علی بابا قصد دارد برای کمک به اجرای این طرح به افراد بااستعداد ساکن نواحی فقیرنشین نیز کمک کند تا ” آنها ماهیگیری بیاموزند.”

این کنفرانس در سال‌های قبل با حضور مدیران ارشد شرکت‌های اپل و گوگل برگزار شده بود، اما امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا با پخش پیام‌های ضبط شده مدیران عامل شرکت‌های کوالکوم، اینتل، تسلا و غیره آغاز شد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *