پنجمین ماه افت فروش خودرو در چین

کمبود جهانی تراشه و نیمه‌رسانه‌ها و هم‌چنین کمبود برق موجب شد تا فروش خودرو در چین در ماه سپتامبر افت پیدا کند.

به گزارش تجارت ایران و چین، در حالی که چین به عنوان بزرگ‌ترین بازار خودرو در جهان شناخته می‌شود گزارش‌ها حاکی از آن است که فروش خودرو در ماه سپتامبر در این کشور 19.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت داشته است. گفتنی است این پنجمین ماه است که فروش خودرو به دلایلی از جمله کمبود جهانی تراشه، نیمه‌رسانه‌ها و کمبود برق کاهش پیدا کرده است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

 

بیشتر بخوانید:

در گزارشی که توسط خودروتک و به نقل از تسنیم منتشر شده، آمده است: آخرین ماه تابستان و اولین ماه پاییز را با عنوان ماه‌های طلایی و نقره‌ای برای فروش خودرو می‌دانند. مصرف‌کنندگان در پایان تابستان به خرید خودرو روی می‌آورند.

اطلاعات انجمن تولیدکنندگان اتومبیل چین نشان می‌دهد 2.07 میلیون خودرو در ماه سپتامبر در این کشور فروخته‌شده است.

کاهش فروش خودرو در چین نتیجه پایین آمدن تولید داخلی برق به‌خاطر کمبود زغال‌سنگ و همچنین ادامه کمبود جهانی ریز تراشه‌ها بوده که بسیاری خودروسازان بزرگ جهان را مجبور کرده تولید خود را محدود کنند.

یک نقطه مثبت در گزارش این انجمن، افزایش فروش خودروهای دارای انرژی‌های جدید است که در ماه سپتامبر 2 برابر شده و به 357 هزار رسیده‌است .

حمایت دولت از خودروهای سبز برای کاهش آلودگی، فروش آن‌ها را بالا برده‌است. این خودروها شامل خودروهای برقی، خودروهای هیبریدی و خودروهای دارای سوخت هیدروژنی می‌شوند.

شرکت تولید خودروهای برقی تسلا 56006 خودرو در ماه سپتامبر در چین تولید کرده که بالاترین رقم از آغاز فعالیت این خودروسازی در شانگهای در 2 سال گذشته بوده‌است. این رقم همچنین 27 درصد نسبت‌به ماه اوت افزایش نشان می‌دهد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *