یک شرکت چینی تسلا را به چالش کشاند

چین بزرگترین بازار خودروسازی در جهان است. این در حالی است که محصولات گروه تسلا نیز در این کشور برای فروش عرضه می‌شود. شرکت چینی Xpeng که ساخت خودروهای برقی را در دستور کار دارد، با به‌روزرسانی سیستم رانندگی نیمه مستقل خود تسلا را به چالش کشید.

به گزارش تجارت ایران و چین، شرکت خودروهای برقی چینی به نام اکسپنگ موفق شد سیستم XPILOT ۳.۵، آخرین نسخه سیستم پیشرفته کمک راننده یا ADAS خود را جهت فروش به بازار عرضه کند. عده‌ای معتقد هستند این موفقیت چالشی برای تسلا محسوب می‌شود.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط دنیای اقتصاد و به نقل از  CNBC منتشر شده، آمده است: با ارائه XPILOT ۳.۵، این شرکت ویژگی‌ای به نام City NGP را راه‌اندازی می‌کند که مخفف کلمه راهنمای ناوبری پایلوت است.

بیشتر بخوانید:

این سیستم به خودروهای اکسپنگ امکان می‌دهد تا تغییر لاین دهند، سرعت خود را کاهش داده و از خودروها سبقت بگیرند یا وارد بزرگراه‌ها شده و از آنها خارج شوند. قبلا این سیستم فقط برای بزرگراه‌ها طراحی شده بود، اما اکنون اکسپنگ این ویژگی را برای رانندگی در شهرها نیز ارائه داده است.

سیستم XPILOT ۳.۵ در اختیار دارندگان خودروی P۵ اکسپنگ قرار می‌گیرد که امسال عرضه شد.

این ارتقا در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به مشتریان ارائه می‌شود. شرکت اکسپنگ همچنین جزئیات نسل بعدی ADAS با نام XPILOT ۴.۰ را اعلام کرد. این شرکت اعلام کرد که سخت‌افزاری را که از XPILOT ۴.۰ تغذیه می‌کند ارتقا داده است و شامل ویژگی‌هایی از جمله خاموش کردن خودرو با استفاده از ویژگی کمک پارکینگ است که برای عرضه در نیمه اول سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *