رشد فعالیت کارخانه های چین در ماه اکتبر

در حالی که عواملی مانند کمبود برق مانع از فعالیت کارخانه‌های چین در ماه‌های گذشته می‌شد، در ماه اکتبر اختلالات ناشی از قطع برق کاهش پیدا کرد و این امر موجب شد تا رشد فعالیت کارخانه‌ها در اکتبر افزایش پیدا کند.

به گزارش تجارت ایران و چین، فعالیت کارخانه‌های چین در ماه اکتبر سریع‌ترین رشد را در چهار ماه گذشته داشته است. در این ماه سفارش محصولات افزایش یافت. همچنین مشکلات ناشی از قطعی برق کاهش پیدا کرد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط ارانیکو و به نقل از رویترز منتشر شده، آمده است: شاخص کایچین مارکیت مدیران خرید (پی‌ام‌آی) شرکت‌های تولیدی چین در ماه اکتبر به ۵۰.۶ واحد رسید که این بالاترین سطح این شاخص از ماه ژوئن تا کنون است.

بیشتر بخوانید:

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی می‌کردند رقم این شاخص نسبت به ماه سپتامبر تغییری نکرده و همان ۵۰.۰ واحد باقی بماند.

اعداد بالاتر از ۵۰ واحد این شاخص نشان‌دهنده رشد فعالیت‌های تولیدی چین است و هرچه این رقم از ۵۰ بیشتر شود به معنای افزایش سرعت این رشد می‌باشد.

شاخص کایچین مارکیت که مربوط به یک شرکت تحقیقاتی بین‌المللی است در حالی نشان‌دهنده رشد فعالیت‌های کارخانجات چینی است که چند روز قبل شاخص پی‌ام‌آی اداره آمار چین نشان داد فعالیت این کارخانجات برای دومین ماه متوالی افت کرده است.

تحلیل‌گران معتقدند بازه مورد بررسی و نمونه‌گیری‌های متفاوت موجب ارائه این نتایج غیر مشابه شده است.

شاخص کل سفارشات جدید در این ماه از ۵۰.۸ واحد به ۵۱.۴ واحد افزایش یافت، در حالی که سفارشات جدید برای صادرات افت کرده بود.

 

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *