نفت زورش به چین نرسید

قیمت نفت پس از اعلام چین به آزادسازی ذخایر سوخت خود، کاهش پیدا کرد.

به گزارش تجارت ایران و چین، دولت چین تصمیم گرفت ذخایر سوخت خود اعم از گازوئیل و بنزین را برای تثبیت قیمت نفت آزاد کند. از همین رو قیمت نفت روند نزولی پیدا کرد. این در حالی است که سرمایه‌گذاران در انتظار نشست 4 نوامبر تولیدکنندگان نفت هستند که احتمال بالا رفتن قیمت نفت وجود دارد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط خبرگزاری فارس و به نقل از رویترز منتشر شده، آمده است: هر بشکه نفت برنت با ۴۷ سنت کاهش یافت و ۸۳.۲۵ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با ۶۸ سنت کاهش ۸۲.۸۹ دلار فروخته شد.

بیشتر بخوانید:

این کاهش زمانی اتفاق افتاد که جین در بیانیه‌ای اعلام کرد ذخایر دو سوخت خود را برای افزایش عرضه در جهان و تقویت ثبات قیمت‌ها در برخی مناطق آزاد می‌کند.

چیوکی چن، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «دلیل این کاهش قیمت، آزادسازی ذخایر سوخت چین بود که چین با هدف ثبات قیمت نفت دقیقا همانند قیمت ذغال سنگ انجام داد.»

وی افزود: «دلیل دیگر، برداشت سود سرمایه گذاران (فروش برای کسب سود) در آستانه نشست اوپک پلاس بوده است.»

تمامی نگاه‌ها به نشست ۴ توامبر اوپک پلاس در ۴ نوامبر یعنی ۳ روز دیگر است. تحلیلگران انتظار دارند، این گروه سیاست افزایش ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه دسامبر را حفظ کند.

قیمت نفت هفته گذشته به لطف تصمیم اوپک پلاس برای حفظ سیاست خود به جای توجه به نگرانی‌های جهانی در مورد عرضه و افزایش تولید، به بالاترین رقم در چند سال گذشته رسید.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *