چین فرماندار سین‌کیانگ را تغییر داد

پکن یک فرماندار جدید برای منطقه مرزی سین‌کیانگ که اکثر ساکنان آن مسلمانان ایغور هستند، تعیین کرد، این فرماندار جدید قرار است جانشین افسر سابق “چن کوانگو” شود که در لیست سیاه آمریکا قرار دارد، البته چین دلیلی برای این تغییر ذکر نکرده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، به نقل از خبرگزاری رسمی چین، “چن کوانگو” ۶۶ ساله دیگر در شغل خود نیست و هیچ دلیلی هم برای تغییر چن یا ماموریت آتی او ذکر نشده است. به این ترتیب “ما ژینگرویو” در راس این منطقه قرار می‌گیرد او قبلا فرماندار گوواندونگ در جنوب بود که مرکز آن شهر کانتون است. این خبر در حالی رسانه‌ای شده که چند روز پیش واشنگتن تحریم‌های جدیدی علیه شرکت‌های چینی به ادعای نقض حقوق اساسی در سین‌کیانگ در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید:

حرکت قطار باری از سین کیانگ به مقصد لهستان

 شرکت های چینی در لیست سیاه آمریکا

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است، چن کوانگو از اوت ۲۰۱۶ بالاترین مقام کمونیست در سین‌کیانگ بود و از زمان تحویل این پست اخباری از وجود پادگان‌ها و بازداشتگاه‌های برای نگهداری و بازپروری گروه‌های مسلمان منتشر شد. واشنگتن سال گذشته میلادی او در لیست سیاه و تحریم‌های خود قرار داد.

کوانگو قبل از تعیین به عنوان فرماندار سین‌کیانگ نماینده حزب کمونیست چین در تبت بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ بود، او به دلیل تلاشش برای برقراری نظم در آنجا پس از تظاهرات‌ها و سلسله خودسوزی‌های راهبان بودایی در اعتراض به مقامات معروف شد. چن در تبت نیز یک حکومت نظامی سفت و سخت پیاده کرد، او هر شهر و روستا را به مناطقی تقسیم کرد، هر منطقه‌ای یک مرکز پلیس برای نظارت بر ساکنان داشت. او بعدا این سیستم را در سین‌کیانگ هم پیاده کرد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *