استفاده آزمایشی از بلاک‌چین در شهرها و نهادهای منتخب چین

چین ۱۵ شهر و ۱۶۴ نهاد شامل شرکت‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و گروه‌های صنعتی را برای اجرای آزمایشی درباره استفاده از فناوری بلاک چین انتخاب کرد.

به گزارش تجارت ایران و چین، سازمان فضای سایبری چین در بیانیه‌ای اعلام کرد این برنامه استفاده از فناوری بلاک چین در تسهیل اشتراک گذاری دیتا، بهینه کردن فرآیندهای کسب و کار، کاهش هزینه‌ها، بهبود هم‌افزایی و ایجاد سیستمهای قابل اطمینان را هدف گرفته است.

بیشتر بخوانید:

بانک مرکزی چین بار دیگر دست رد به ارزهای دیجیتال زد

بلاک چین در شنزن فاکتورهای جعلی را ردیابی می کند

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است، شهرهای انتخاب شده شامل پکن، گوانگژو در جنوب و گوئیانگ در جنوب غرب هستند. این شهرها آزمایشی را به صورت جامع انجام می دهند در حالی که سایرین به حوزه‌های خاصی مانند تولید، نیرو، تعرفه‌های قانونی، کپی رایت، فاینانس فرا مرزی، آموزش و بهداشت متمرکز خواهند شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در این بیانیه آمده است: زیرساخت مرتبط با بلاک چین به شکل متوازن در حوزه‌های مشارکت کننده در این آزمایش یکپارچه و بکار گرفته می شوند تا توانمندی‌های مبادله دیتا در مقیاس بزرگ را تشکیل دهند که تقاضا برای اهداف تولید را تامین می کند. نهادهای شرکت کننده در این برنامه تشویق شده‌اند از محصولات سخت افزاری بلاک چین و نرم افزاری استفاده کنند که هم‌کنش پذیری داشته و پایدار هستند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *