چین رهبر جدید هنگ کنگ را معرفی کرد

چین امروز (یکشنبه) فهرست افراد کابینه جدید هنگ کنگ به رهبری «جان لی» را اعلام کرد و کابینه جدید قرار است از اول ماه آینده میلادی(از ابتدای ژوئیه) پس از ادای سوگند، کار خود را رسما آغاز کند.

به گزارش تجارت ایران و چین از خبرگزاری شینهوا، فهرست افراد کابینه جدید هنگ کنگ به رهبری «جان لی» از سوی چین اعلام شد و قرار است کابینه روز اول ژوئیه در بیست و پنجمین سالگرد استقلال از انگلیس سوگند یاد کند. هنگ کنگ تا سال ۱۹۹۷ مستعمره انگلیس بود ه است.

بیشتر بخوانید:

ویدیویی شگفت انگیز از هنگ کنگ 2021

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایرنا منتشر شده است، در فهرستی که از سوی خبرگزاری  شینهوا و دولت هنگ کنگ منتشر شده «اریک چان» به عنوان شخص شماره ۲ پس از جان لی قرار گرفته است.

برپایه این گزارش برخی رسانه های هنگ کنگی گفتند قرار است «شی جینپینگ» رئیس جمهوری چین در مراسم سوگند رهبر هنگ کنگ شرکت کند، اما این موضوع هنوز تایید رسمی نشده است. در حال حاضر هنگ کنگ در سطح هشدار برای سرایت ویروس کروناست و بیش از هزار مورد جدید ابتلا به این ویروس اخیرا ثبت شده است. با وجود این که هنوز محدودیت هایی درنظر گرفته نشده است اما مشخص نیست در روزهای آینده چه تصمیم هایی اتخاذ شود.

«جان لی» ۶۴ ساله رئیس سابق امنیتی هنگ کنگ قرار است اول ژوئیه کار خود را به عنوان رهبر آینده هنگ کنگ آغاز کند و به عنوان رئیس اجرایی آینده از سوی کمیته وفاداران پکن اوایل ماه مه انتخاب شده است.

وی پس از تغییر سیستم انتخاباتی فدرال هنگ کنگ در سال ۲۰۲۱ تنها نامزد در این انتخابات بود و ۹۹ درصد آرا را کسب کرد. اعضای کمیته انتخابات هنگ کنگ که عمدتاً متمایل به دولت مرکزی چین هستند، در یک رای گیری مخفی “جان لی” را با ۹۹ درصد آرا به عنوان رئیس اجرایی این کلانشهر چین و یا رهبر آن برگزیدند.

 

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *