واکنش جنگنده‌های تایوانی به نفوذ هوایی چین

تایوان جت‌هایی را به پرواز درآورد تا به ۲۹ هواپیمای چینی از جمله بمب افکن‌هایی که در اواخر ماه مه در منطقه دفاع هوایی و جنوب این جزیره خودگردان پرواز کردند، هشدار دهد.

به گزارش تجارت ایران و چین، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که هواپیماهای جنگی تایوان برای هشدار دادن به هواپیماهای نظامی چینی به پرواز درآمده‌ و سامانه‌های موشکی دفاع هوایی این جزیره هم برای نظارت بر فعالیت‌های نظامی چین مستقر شده بودند.

بیشتر بخوانید:

تایوان مایل است با حسن‌نیتبا چین همکاری کند

رزمایش ارتش چین در نزدیکی تایوان

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است، این اقدام تایوان پس از تازه‌ترین و بزرگترین نفوذ چین در تاریخ ۳۰ مه صورت گرفته است که طی آن این کشور هواپیماهای جنگی خود را وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان کرد.

این در حالیست که چین درخصوص این اقدام تایوان هنوز اظهار نظر نکرده است.

جنگنده‌های نیروی هوایی چین بارها وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان موسوم به «آدیز» شده‌اند، رخدادی که با شکایت تایپه همراه بوده است. این در حالیست که تایوان فعالیت‌های نظامی مکرر چین در نزدیکی خود را جنگ “منطقه خاکستری” می‌نامد و ادعا می‌کند که این اقدامات برای “از پا درآوردن نیروهای تایوانی” طراحی شده‌اند.

وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که نیروی هوایی چین در آخرین ماموریت خود از ۱۷ جنگنده‌، ۶ بمب‌افکن اچ-۶ (H-۶)، یک هواپیمای سوخت‌گیری و شماری جت‌ها و ضد زیردریایی استفاده کرده است.

چندی پیش دولت چین اعلام کرد که درخصوص توقف استقلال تایوان، خواهند جنگید و همچنین وزیر دفاع این کشور خاطرنشان کرد: «اگر کسی تایوان را از چین جدا بداند، ما بی‌شک به هر قیمتی با آن مبارزه خواهیم کرد.» این در حالیست که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا پیشتر گفته بود که اگر چین به تایوان حمله کند، آمریکا “مداخله نظامی” خواهد کرد.

 

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *