استرالیا: چین شریک تجاری اصلی ما باقی خواهد ماند

یک مقام ارشد دولتی استرالیا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد باوجود مخالفت ها در زمینه رویارویی و محدودیت همه گیری ویروس کرونا تا اختلال در زنجیره تامین، چین شریک تجاری مهم استرالیاست و باقی خواهد ماند.

به گزارش تجارت ایران و چین به نقل از «بلومبرگ»، «الیزابت بوئز» از بخش اداره تجارت و امورخارجه استرالیا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: «تقریبا غیرقابل تصور است که اهمیت چنین اقتصاد بزرگی به شکلی قابل توجه کاهش یابد.»

بیشتر بخوانید:

چین و استرالیا به بن‌بست دیپلماتیک پایان دادند

چین واردات گوشت از نیوزیلند و استرالیا را ممنوع کرد

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایرنا منتشر شده است، وی در گفتگو با بخش جامعه آسیایی ملبورن تاکید کرد صادرات استرالیا به چین در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است و گزارش تجارت دو طرفه در سال ۲۰۲۱میلادی، ۲۸۲ میلیارد دلار استرالیا معادل ۱۷۸ میلیارد دلار آمریکا ثبت شده است.

الیزابت بوئز همچنین افزود: تمرکز بر تنوع بازارها و محصولات و خدمات صادرات و واردات استرالیا موضوع مهمی است و ما به دنبال توافق های جدید در این زمینه هستیم.

استرالیا از جمله کشورهای ذینفع در جنگ اوکراین بوده است. چرا که از زمان شروع جنگ قیمت زغالسنگ و گاز طبیعی افزایش یافته است.

اگرچه روابط دو کشور استرالیا و چین با شروع همه گیری ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰  و درخواست استرالیا برای تحقیقات مستقل درباره منشا این ویروس در چین  و واکنش چین با اعمال تحریم های تنبیهی بر روی کالاهای استرالیایی از جمله زغاسنگ، خرچنگ و جو تیره و تار شد.

اوایل هفته جاری استرالیا با اعلام معامله تجارت اقتصادی جدید سبز با سنگاپور، کریدورهای انتقالات سبز و کشاورزی را هدف قرار داد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *