افزایش تولید تسلا در چین

تولید تسلا در شانگهای چین پس از کاهش قیمت تقاضا افزایشی خواهد شد.

به گزارش تجارت ایران و چین، بر اساس اطلاعات فردی مطلع در رویترز، تسلا قصد دارد در دو ماه آینده تولید خود را در کارخانه شانگهای افزایش دهد تا به تقاضای ناشی از کاهش قیمت‌های شدید در مدل‌های پرفروش خود پاسخ دهد.

بر اساس این یادداشت با جزئیات برنامه‌های تولیدی برای پربازده‌ترین و سودآورترین مرکز تولید تسلا، این خودروساز قصد دارد هفتگی نزدیک به ۲۰ هزار دستگاه در کارخانه شانگهای خود در ماه‌های فوریه و مارس تولید کند.

همچنین، بر اساس داده‌های انجمن خودروهای مسافری چین، این سطح از تولید، تولید کارخانه را تقریباً به سرعت خود در سپتامبر  و زمانی می‌رساند که ۸۲ هزار و ۸۸ خودرو مدل ۳ و مدل Y تولید شد.

کارخانه شانگهای در دسامبر، تولید خود را حدود یک سوم نسبت به نوامبر کاهش داد و دوره تعطیلات سال نو را برای کارگران در ژانویه تمدید کرد تا با افزایش موجودی، پیش از کاهش قیمت‌های بین ۶ تا ۱۴ درصدی در چین، مقابله کند.

بیشتر بخوانید:

ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، در مورد نتایج سه ماهه چهارم تسلا گفت که سفارشات تولید در ژانویه پس از کاهش قیمت جهانی تقریباً دو برابر شده است. ماسک گفت که تحویل سال ۲۰۲۳ تا زمانی که اختلال خارجی وجود نداشته باشد، می‌تواند به دو میلیون وسیله نقلیه برسد.

براساس گزارش ایسنا، در ۲۹ روز اول ژانویه، میانگین خرده فروشی روزانه تسلا در چین ۳۶ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت و به ۲۵ هزار و ۶۸۶ دستگاه رسید.

داده‌های بانک بین‌المللی بازرگانان چین نشان داد که این رشد کمی بیشتر از رقیب اصلی، بی‌وای‌دی بود، در حالی که فروش کلی خودرو ۴۵ درصد کاهش یافت. کارخانه تسلا در شانگهای خودروهایی را برای بازار چین و صادرات به اروپا تولید می‌کند.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *