ماینرها از چین کوچ می‌کنند؟

در پی اعمال محدودیت‌های جدی و سخت دولت چین در خصوص استخراج رمرارزها، بسیاری از فعالان این کشور قصد مهاجرت به کشورهایی نظیر قزاقستان و حتی آمریکا را دارند.

به گزارش ایران‌چین‌ترید، به نقل از ایسنا، کریس ژو، یکی از استخراج‌کننده‌های رمزارزها که در استان شمال غربی ژین جیانگ به این کار مشغول بود، پس از سیاست‌های جدید دولت چین، به استان سیچوان رفت که مدتی بعد این استان نیز اجازه فعالیت را به وی نداده است.

بیشتر بخوانید:

شوک به بازار رمز ارزها

نگرانی مردم چین از ممنوع شدن مبادلات ارزهای دیجیتال

ژو با بیان اینکه در نتیجه این ممنوعیت ها تاکنون میلیون‌ها دلار ضرر کرده است، گفت: داریم به این مساله فکر میکنم که به کشور دیگری برویم تا فعالیت هایمان را از سر بگیریم.

در نتیجه سختگیری‌های دولت چین بر روی فعالیت های مرتبط با رمزارزها، اکنون بسیاری از فعالان چینی در حال مهاجرت به مقاصد جدیدی از جمله قزاقستان و حتی آمریکا هستند. چین اصی‌ترین کانون استخراج رمزارزها در جهان محسوب می شود اما به نظر می رسد شاهد یک انتقال مرکز از چین به دیگر کشورها در آینده خواهیم بود.

با وجود اینکه قانون ممنوعیت فعالیت های مرتبط با رمزارزها چیز جدیدی نیست و در سال ۲۰۱۷ تصویب شد اما اجرایی نشدن آن باعث شده بود تا استخراج کنندگان چینی به تنهایی حدود ۸۰ درصد کل استخراج ها در جهان را انجام دهند.

با ممنوعیت‌های اعمالی، حدود ۹۰ درصد ظرفیت استخراج بیت‌کوین در چین فعلا فعالیتی ندارد و ژو تخمین می زند بین ۱۰ تا ۲۰ درصد استخراج کنندگان چینی با تاکنون به خارج مهاجرت کرده باشند یا در حال ارزیابی این مساله باشند.

یک استخراج کننده چینی که در قزاقستان فعالیت دارد نیز در همین رابطه گفت: استخراج کنندگان چینی دوست ندارند به کشور دیگری بروند اما در حال حاضر راه دیگری وجود ندارد.

طبق تخمین صورت گرفته توسط دانشگاه کمبریج، استخراج کنندگان چینی رمزارزها به تنهایی ۰.۶ درصد از کل برق تولیدی جهان را مصرف می‌کنند.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *