چین در کشورهای حاشیه کمربند و راه 62 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد

روند سرمایه‌گذاری چین در کشورهای حاشیه پروژه کمربند و راه همچنان ادامه دارد.

به گزارش تجارت ایران و چین، سرمایه‌گذاری غیر مالی مستقیم چین در کشورهای حاشیه کمربند و جاده ادامه دارد. گفتنی است چین به فاصله ماه‌های ژانویه تا ژوئیه 2021 میلادی توانست 62 میلیارد و 810 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند. به این ترتیب این میزان به نسبت مدت مشابه سال گذشته رشد 4.2 درصدی داشته است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط تسنیم منتشر شده،  آمده است: میزان اجرایی هزینه انجام پروژه های پیمانکاری در خارج 78 میلیارد و 510 میلیون دلار و مبلغ قراردادهای امضا شده جدید 123 میلیارد و 250 میلیون دلار است که به ترتیب در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته میلادی 12.3 درصد و 1.2 درصد رشد را تجربه کرده است.

تعداد انواع کارکنان اعزامی به خارج 184 هزار نفر بوده و شمار کلی کارکنان مقیم در خارج از کشور تا پایان ماه ژوئیه سال جاری 602 هزار نفر اعلام شده است.

بیشتر بخوانید:

سرمایه گذاری ۵ میلیارد و ۹۶۰ میلیون دلاری چین در کشورهای عضو «کمربند و جاده»

آمادگی چین برای راه اندازی «جاده ابریشم جدید» با ایتالیا

سرمایه گذاری چین در کشورهای حاشیه ابتکار «کمربند و جاده» رشد باثباتی داشته و بازار پروژه های پیمانکاری نیز سهم ثابت خود را حفظ کرده است.

از ژانویه تا ژوئیه سال 2021 میلادی، میزان سرمایه گذاری غیر مالی مستقیم چین در کشورهای حاشیه کمربند و جاده به 11 میلیارد و 290 میلیون دلار رسیده و در مقایسه با هفت ماه اول سال گذشته 9.9 درصد رشد کرده است که حدود 18 درصد آن را سرمایه گذاری چین در خارج به خود اختصاص داده است.

ارزش کلی قراردادهای امضا شده جدید در کشورهای حاشیه ابتکار کمربند و جاده 64 میلیارد و 420 میلیون دلار بوده و میزان اجرایی و انجام قرارداد نیز به 45 میلیارد و 260 میلیون دلار رسیده است که به ترتیب حدود 52.3 درصد و 57.6 درصد سهم میزان کل هر دو رقم در خارج را کسب کرده است.

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *