باستان شناسان چینی ماسک طلایی کشف کردند

باستان‌شناسان چینی از کشف ماسک تاریخی طلایی از دل خاک خبر داده‌اند. 

به گزارش تجارت ایران و چین، محوطه باستان‌شناسی “سانشینگدوی” Sanxingdui واقع در “سیچوآن” طی چندوقت اخیر شاهد بیش از 500 اثر تاریخی بوده است. در تازه‌ترین اخبار منتشر شده از این محوطه، باستان‌شناسان از کشف بخش‌هایی از ماسک تاریخی طلایی 3000 ساله خبر داده‌اند.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

تاسیس حزب کمونیست چین؛ نقطه عطف تاریخ بشریت

میان محسن رضایی و سونگ تائو چینی چه گذشت؟

در گزارشی که توسط ایسنا و به نقل از آرت نیوز منتشر شده، آمده است: اخیرا کارشناسان بار دیگر موفق به کشف ماسک طلایی دیگری در همان مکان تاریخی شده‌اند با این تفاوت که ماسک طلایی دوم نسبت به مورد قبلی سالم‌تر باقی مانده است. این ماسک در یکی از گودال‌های این محوطه تاریخی کشف شده است.

«شینهوا» در گزارشی اعلام کرده است این ماسک حدود ۳۰ سانتی‌متر عرض دارد. با این‌که بسیاری از آثار کشف‌شده در این محوطه تاریخی هزاران سال قدمت دارند، اما باستان‌شناسان هنوز درباره قدمت دقیق این ماسک طلایی اطلاعاتی ارائه نکرده‌اند.

«تانگ فی» که مدیر بخش آثار فرهنگی «سیچوان» و موسسه تحقیقاتی باستان‌شناسی است می‌گوید: «اکتشافات جدید (در این محل) بار دیگر تصورات و تخیل مردم چین باستان را نشان می‌دهد که بسیار بیشتر از چیزی است که امروزه از آن‌ها انتظار داشتیم.»

این ماسک طلایی فقط یکی از ۵۰۰ اثر تاریخی است که اخیرا در این محل کشف شده است. از دیگر آثار تاریخی این محوطه به یک چاقوی یشم و یک سردیس برنزی می‌توان اشاره کرد. در این محل چندین اثر تاریخی برنزی کشف شده که اطلاعات دقیقی درباره آن‌ها منتشر نشده است چراکه باستان‌شناسان با بسیاری از این آثار برای نخستین‌بار مواجه شده‌اند.

با وجود اکتشافات جدید شمار کلی تمام آثار تاریخی که در محوطه تاریخی سانشینگدوی (Sanxingdui) کشف شده است به حدود ۲۰۰۰ اثر رسید.

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *