واکسن شرکت سینوفارم برای کودکان 3 تا 17 سال بی خطر است

طبق اعلام انستیتوی فراورده‌های زیستی پکن وابسته به شرکت سینوفارم، واکسن وابسته به این شرکت برای کودکان 3 تا 17 سال خطری ندارد.

به گزارش تجارت ایران و چین، طبق اخبار منتشر شده از ساوث چاینا مورنینگ پست واکسن دو دوزی چین با نام BBBIBP-CorV وابسته به شرکت سینوفارم آزمایش مرحله اول و دوم داده‌های کارآزمایی بالینی را پشت سر گذاشت. بر این اساس این واکسن برای کودکان 3 تا 17 سال خطری ندارد. گفتنی است این واکسن قبلا برای کودکان بالای 12 سال مجوز گرفته است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

شرکت سینوفارم از ایمنی واکسن های خود در برابر جهش های کرونا خبر داد

سینوفارم و سینوواک، دو واکسن کرونا پیشتاز چین

در گزارشی که توسط همشهری آنلاین منتشر شده، آمده است: این کارآزمایی مقدماتی همچنین نشان داد که این واکسن در کودکان باعث پاسخ ایمنی «قوی» می‌شود میزان‌های آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده ناشی از آن در کودکان با میزان‌های مشاهده در بزرگسالان مشابه است. تصور بر این است که میزان آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده نشانگر اثربخشی واکسن در پیشگیری از عفونت کرونا باشد.

اما این بررسی که بوسیله پژوهشگران مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های چین و شرکت سینوفارم انجام شده است، داده‌هایی درباره پاسخ ایمنی به سویه‌ها یا واریانت‌های جدید کروناویروس در اختیار نمی‌گذارد.

این پژوهشگران می‌گویند: داده‌های بیشتر در این باره در کارآزمایی گسترده‌تر مرحله سوم در امارات متحده عربی گردآوری می‌شود که کودکان سه سال به بالا در آنجا در برنامه ایمن‌سازی با واکسن سینوفارم گنجانده شده‌اند.

شیوع خیر سویه‌ی بسیار واگیر دلتای کروناویروس که باعث ابتلای چندین کودک در دست کم در مدرسه در ایالت جنوب شرقی فوجان چین شده است، توجه‌ها را به هنگام امکان‌پذیر شدن واکسیناسیون کودکان کم‌سن در این کشور جلب کرده است.

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *