حضور ایران در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط چین

پاویون سازمان صنایع و شهرک‌های صنعتی ایران در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط چین در گوانجو برگزار شد.

به گزارش تجارت ایران و چین، همزمان با پنجاهمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و چین پایون سازمان صنایع و شهرک‌های صنعتی ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط چین CISMEF در گوانجو برگزار شد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

در گزارشی که توسط روابط عمومی سازمان صنایع و شهرک‌های صنعتی ایران منتشر شده، آمده است:در اين نمايشگاه كه با همكاری سرکنسولگری کشورمان در گوانگجو برپا شد، شرکت شهرک‌های صنعتی قم به‌عنوان استان معین، مسئولیت برگزاری پاویون جمهوري اسلامي ايران را برعهده داشت و 25 شرکت ایرانی در فضايي به گستره‌ 400 مترمربع در آن حضور یافتند.

بخش خصوصی ایران شامل واحدهای صنعتی از استان‌های بوشهر، خراسان رضوی، فارس، قم، کرمان، هرمزگان و یزد در حوزه فرش و دست بافته‌ها، صنایع دستی، صنایع غذایی از جمله زعفران، انجیر، پسته، خرما، شیلات و گلاب، پیمانکاری فرعی (SPX)، چرم از جمله کیف و کفش، سنگ، مواد معدنی و محصولات آرایشی و بهداشتی در رويداد نمایشگاهي امسال حضور داشتند.

نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط چین از سال 2004 با هدف ارتقاء مبادلات و همکاری بین شرکت‌های کوچک و متوسط و همتایان خارجی آن‌ها، توسط دولت چین راه اندازی شده است و همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و کنسولگری ایران در گوانگجو در سال جاری موجب شد تا از حیث مشارکت، یکی از پرتعدادترین حضور بخش خصوصی ایران در نمایشگاه‌های خارجی در یک سال اخیر میسر شود.

از جمله برنامه‌های جنبی اين نمایشگاه، برگزاری نشست تجاری معرفی شرکت‌های ایرانی بود که در آن پس از سخنرانی افتتاحيه حسین درویشی ـ سرکنسول کشورمان در گوانگجو ـ شرکت‌های حاضر به عرضه توانمندی‌های خود به تجار چینی پرداختند.

پاویون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران كه با استقبال خوب تجار و تولید کنندگان از 7 استان کشور در گوانگجو برگزار شد، ایران را به یکی از مهم‌ترین شرکای خارجی چین در راستاي گسترش روابط و توسعه تجارت بین صنایع کوچک و متوسط دو کشور در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط تبدیل کرد.

شايان ذكر است، محمد کشاورز زاده سفیر کشورمان در چین و حسین درویشی سرکنسول ایران در گوانگجو ضمن حضور در آیین گشايش این نمایشگاه، با غرفه داران ایرانی و همچنین مقامات چینی گفت‌وگو کردند.

در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط چین كه از 25 تا 28 شهریور در گوانگجو برپا شد، بالغ بر ۳۰ کشور و همچنین سازمان‌های بین‌المللی حضور داشتند.

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *