دروازه های پکن به روی مسافران بسته شد

پس از مشاهده موارد ابتلا به ویروس کرونا در بخش‌هایی از چین، مقامات این کشور سفر از مناطق آلوده به کرونا را به پایتخت ممنوع کردند.

به گزارش تجارت ایران و چین، سویه دلتای ویروس کرونا در حال گسترش در 11 استان در منطقه‌ی شمالی چین است. این موضوع موجب نگرانی دولت شده است، بر همین اساس و با ثبت 133 ابتلای جدید، مسئولین تصمیم گرفتند مانع ورود مسافران از مناطق آلوده به پکنن پایتخت چین شوند.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

در گزارشی که توسط ایرنا منتشر شده، آمده است: به دنبال انتشار این خبر، مسابقه ماراتن پکن هم تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

گزارش حاکی است، بیشتر خوشه‌های عفونت در گروه‌هایی از مردم که به مغولستان داخلی و استان گانسو سفر کرده بودند، ثبت شده است.

داده‌های کمیسیون ملی بهداشت چین در روز سه‌شنبه نشان می‌دهد که سرزمین اصلی چین ۴۳ مورد تایید شده جدید به ویروس کرونا را در روز گذشته /دوشنبه/ گزارش کرده است که ۲۹ مورد آن محلی و ۱۴ مورد هم از خارج از کشور وارد چین شده‌اند.

از موارد انتقال محلی، ۱۶ مورد در منطقه خودمختار مغولستان داخلی، ۶ مورد در استان گانسو، سه مورد در پکن، سه مورد در منطقه خودمختار نینگشیا هوی و یک مورد هم در استان شاندونگ گزارش شده است.

در حال حاضر موارد تایید شده به کرونا در سرزمین اصلی چین به ۹۶ هزار و ۸۴۰ نفر رسیده و تعداد جان باختگان هم بدون تغییر در رقم چهار هزار و ۶۳۶ نفر باقی مانده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *