چین شش میلیارد دلار انرژی از روسیه وارد کرد

واردات نفت، گاز و زغال سنگ چین از روسیه در آوریل، ۷۵ درصد رشد کرد و به بیش از شش میلیارد دلار رسید.

به گزارش تجارت ایران و چین، آمار گمرکی نشان داد واردات گاز طبیعی مایع (LNG) از روسیه به چین، ۸۰ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشت و به ۴۶۳ هزار تن رسید. اما مجموع واردات LNG به دلیل قرنطینه و محدودیتهای دیگر اعمال شده برای فعالیت صنعتی، بیش از یک سوم کاهش داشت.

بیشتر بخوانید:

روسیه بزرگترین صادرکننده نفت به چین شد

گازپروم: صادرات گاز روسیه به چین افزایش داشته است

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است، در این بین، واردات نفت خام بر مبنای سالانه، چهار درصد رشد کرد و به ۶.۵۵ میلیون تن رسید و روسیه پس از عربستان سعودی، دومین صادرکننده بزرگ نفت به چین شد.

افزایش قیمت‌ها که با حمله نظامی روسیه به اوکراین تشدید شد، ارزش واردات انرژی از جمله زغال سنگ به چین را افزایش داد و به ۶.۴۲ میلیارد دلار رساند و ۷۲ درصد از کل واردات چین از شریک استراتژیک خود در آوریل، مربوط به انرژی بود.

این آمار واردات شامل واردات از طریق خط لوله نبوده است در حالی که خط لوله قدرت سیبری، یک مسیر مهم انتقال سوخت از روسیه به چین است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پکن سرگرم مذاکره با مسکو برای پر کردن ذخایر نفت استراتژیک خود با نفت روسی ارزان‌تر است که نشان می‌دهد همزمان با از دست رفتن بازارهای غربی به دلیل جنگ در اوکراین، روابط انرژی روسیه با چین مستحکم‌تر می‌شود.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *