دلیل حضور ایلان ماسک در کنگره ای در چین چه بود؟

ایلان ماسک مدیر یکی از بزرگترین شرکت‌های سازنده خودروهای هوشمند، در کنگره‌ای در چین حضور پیدا کرد.

به گزارش تجارت ایران و چین، به تازگی کنگره‌ای در چین برگزار شد که ایلان ماسک مدیر شرکت خودروسازی تسلا نیز در آن شرکت داشت. در این رویداد ماسک درباره حفظ و ذخیره داده‌های خودروهای خود و همچنین از همکاری با رگولاتورهای جهانی صحبت کرد. چندی پیش خبری مبنی بر ایجاد محدودیت برای خودروهای هوشمند تسلا توسط دولت چین در راستای حفظ داده‌های مالکان خودروها منتشر شد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط دنيای اقتصاد منتشر شده، آمده است: تسلا که خودروهای بازار چین را در کارخانه‌ای واقع در شانگهانی سرهم‌ می‌کند، طی سال‌جاری با تحقیقات گسترده‌ای درباره ذخیره و کنترل داده‌های مشتریان در این کشور روبه‌رو شد.خودروهای این شرکت مجهز به‌تعداد زیادی دوربین و حسگر برای کمک به‌راننده هستند. اما داده‌هایی که چنین تجهیزاتی تولید می‌کنند سوالاتی درباره شیوه حفظ حریم‌خصوصی و امنیت به‌وجود آورده‌اند.

بیشتر بخوانید:

ماسک در کنگره World New Energy Vehicle که در چین برگزار شده بود، گفت: با توجه به‌گسترش سریع فناوری خودران امنیت داده‌های خودروها نگرانی‌های بیشتری را به‌و‌جود آورده است. در‌ماه می گزارشی نشان داد کارمندان برخی سازمان‌های دولتی چین از پارک خودروهای تسلایشان داخل مجتمع‌های دولتی منع شده‌اند. دلیل این امر نگرانی‌های امنیتی درباره دوربین‌های خودروها بوده است. تسلا اعلام کرد واحدی در چین ایجاد کرده تا داده‌های خودرو را به‌طور محلی ذخیره کند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *